Share

در راکت‌پرانی‌های پیکارجویان مخالف دولت سوریه به مناطقی از شهر حلب که در کنترل نیروهای کرد (ی‌پ‌گ) است، هفت تن کشته شدند.

shekh maqsoud aleppo syria

عکس از آرشیو- منطقه شیخ مقصود در شهر حلب

به گزارش خبرگزاری رویترز، این حملات از بامداد شنبه ۱۸ ژوئن/ ۲۹ خرداد به منطقه شیخ مقصود در نزدیکی جاده کاستلو در حلب آغاز شده است.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه مستقر در بریتانیا با تأیید این خبر، از زخمی شدن دست‌کم ۴۰ تن در این منطقه خبر داد و با انتشار بیانیه‌ای گفت که تعداد تلفات این حمله رو به افزایش است.

گروه‌های مخالف بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه پیشتر اعلام کرده بودند که حملاتشان به این منطقه در پاسخ به تلاش‌هایی است که شبه‌نظامیان کرد ی‌پ‌گ برای مسدود کردن جاده کاستلو انجام داده‌اند.

جاده کاستلو، تنها مسیر ورودی به شهر حلب است که گروه‌های مخالف دولت بشار اسد از جمله داعش از آن استفاده می‌کنند.

شبه‌نظامیان ی‌پ‌گ بیشتر نقاط شمالی سوریه را که هم‌مرز با ترکیه است در کنترل خود دارند و با پشتیبانی ائتلاف ضد داعش به رهبری ایالات متحده آمریکا توانسته‌اند مسیرهای تردد نیروهای داعش را در این مناطق مسدود کنند.

روسیه پنجشنبه ۱۶ ژوئن در منطقه حلب آتش‌بسی دو روزه اعلام کرد. با این وجود راکت‌پرانی‌های گروه‌های مخالف بشار اسد به این منطقه متوقف نشد.

منطقه شیخ مقصود از اواسط فوریه زیر بمباران شدید جنگنده‌های روسی و راکت‌پرانی‌های گروه‌های مخالف بوده است. در این حملات تاکنون بیش از ۱۳۲ غیرنظامی کشته و دست‌کم ۹۰۰ تن مجروح شدند.

Share