ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

● دیدگاه

این آقا چکاره است؟

علی ناهید - قاسم سلیمانی تهدید به مبارزه مسلحانه در بحرین کرده است. فردا اگر بمبی در بحرین منفجر شود، به حق انگشت اتهام به سوی ایران نشانه گرفته می‌شود. اما سؤال این است که این آقا چکاره است که بیانیه صادر می‌کند: وزیر خارجه است و مگر وزیر خارجه تهدید به مبارزه مسلحانه می‌کند؟

به دنبال سلب تابعیت از یک روحانی شیعه در بحرین، سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، بیانیه صادر کرد و هشدار داد که «هرگونه تعدی به شیخ عیسی قاسم با مقاومت مسلحانه بی‌سابقه‌ای روبرو می‌شود که اسقاط رژیم بحرین گوشه‌ای از تبعات آن خواهد بود».

ژنرال در بیانیه خود از اعمال حکومت بحرین انتقاد می‌کند، از اعمالی چون «دستگیری برخی از  رهبران سیاسی و دینی»، «به زندان کشاندن زن‌ها و کودکان و شکنجه خوفناک آنها»، «تضییع حقوق شهروندی و دهها جنایت دیگر». قاسم سلیمانی از اعمالی انتقاد می‌کند که بدتر از آنها را خود رژیم متبوع ژنرال و همقطاری‌های خود جناب در سرکوب مردم ایران، از جمله در جریان جنبش سبز مرتکب شده‌اند.

سلیمانی: تهدید به مبارزه مسلحانه در بحرین (عکس مونتاژ است)

اما سؤال این است که این آقا چکاره است که بیانیه صادر می‌کند: وزیر خارجه است؟ و مگر وزیر خارجه تهدید به مبارزه مسلحانه می‌کند؟ سؤال این است که مگر مملکت وزارت خارجه ندارد؟ و مگر حتا ستاد فرماندهی نیروهای مسلح ندارد؟ سلیمانی طبق قوانین خود رژیم ایران هم بی‌انضباطی کرده، مرتکب خطا شده و باید توبیخ شود. اما چه حرفها: قوانین! انضباط! توبیخ! حکومت ایران یک حکومت خان‌خانی است: جای خان‌های سابق را برخی سرداران، برخی بازجویان، برخی امام جمعه‌ها، برخی آیت‌الله‌ها و مداحان گرفته‌اند. حکومت واقعی دست اینهاست و اینها هر روز این نکته را به رخ می‌کشند.

قاسم سلیمانی تهدید به مبارزه مسلحانه کرده است. فردا اگر بمبی در بحرین منفجر شود، به حق انگشت اتهام را به سوی ایران نشانه می‌گیرند. با همین توپ و تشرهاست که بحران در منطقه تشدید می‌شود. دودش به چشم مردم کشورهای منطقه می‌‌رود. ترور، بی‌امنی و فشار اقتصادی مردم را بیچاره و دربه‌در می‌کند  و فضا مهیا می‌شود برای آنکه ژنرال‌های آدمخوار حکومت آشکار خود را برقرار کنند.

مقاومت مدنی و مسئولیت مدنی در ایران امروز یعنی زدن توی پوز سلیمانی، نقدی، علم الهدی، شریعتمداری و طبعا خود سید علی خامنه‌ای که رئیس کل این اوباش است. اینها منشأ شر هستند، اینها برپا کننده جنگ اند، دارند آماده می‌شوند برای برقراری حکومت نظامی آشکار اوباش در ایران.

در همین زمینه

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • voice of Iran

  لطفا در امور داخلی ایران دخالت نکنید.مردم خودشون بهتر میدونن چی به نفعشونه و چی به نفعشون نیست.شما هم خیلی واضح دارید جانب گرایی میکنید.بهره کمتر چاپلوسیه بعضی از ضد انقلابیا رو بکنید.کمتر نفت روی آتش امریکا و زورگویان دیگه بریزید.اگه انتقادی دارید با زبان انتقاد بیان کنید نه مثل یه بی فرهنگ که چیزی از ادب و نزاکت حالیش نمیشه.در ضمن چه دلیلی داره که وقتی زنرال های غرب بعضی کشور ها مثل لبنان و سوریه رو تهدید به حمله ی نظامی میکنند ما نکنیم؟مگر انها خونشان رنگین تر از ماست؟ما برای خونخواهی بعضی از مظلومان تهدید میکنیم ولی انها فقط بخاطر حفظ منافع و نفوذشان تهدید و حتی اقدام به جنگ میکنند.جنگ هایی که حقوق بشر رو کاملا زیر سوال می برن.واقعا برای ادمای تند رویی مثل شما متاسفم.جالب اینجاست که به ما میگین تند رو.خخخ

 • میرضا رضا

  Mohammed hosenie sharafi چند سوال: اگر به گفته خداوند در قرآن اسلام خود یک انقلاب الهی است در هدایت انسان پس انقلاب اسلامی دیگر چه صغیه ایست؟ و اگر عنوان مقدس تنها و تنها در انحصار خالق عالمیان است که حتی قرآن خود را هم مقدس ننامیده پس دفاع مقدس دیگر چه معنا میدهد؟ و مگر ۸ سال جنگ خونین ایران و عراق جنگ بین ۲ کشور مسلمان نبود که با خودکشی خمینی و جام زهر خوردنش خاتمه یافت؟ و سردار بزرگ یعنی چه و از چه نظر بزرگ؟ از نظر قد و هیکل چون فیروزآبادی و یا به خاطر بزرگی در جهالت و نادانی چون سلیمانی؟

 • رهبر

  شاهد: باتقدیم سلام و تشکر به شما از بابت تذکرهای بجا و اندیشمندانه تان٬ شاید لازم بود ذکری هم شود از اهمیت «مداحی» در نظام پوشالی «ایشان » که حتی به گشایش دانشگاهی هم در این مورد انجامیده است. که این «مداحی» نه از برای ستایش خدای موسی است بلکه در مدح گوساله طلایی است که قوم موسی در غیبت او و به فتوای رهبر معظم خود سامری بنا نهاده و آنرا بعنوان خدای خود میپرستد.

 • Mohammad hoseine sharafi

  درود برایران و ایرانی ودرود و سلام برسرداران بزرگ سپاه ایران ومرگ ونفرین ابدی بردشمنان ایران وانقلاب اسلامی ایران .

 • Mohammad hoseine sharafi

  سر د ارسلیمانی وهمکارنش درایران ستونهایی استوارانقلاب اسلامی هستند چرا که اگرفرماندهی این عزیزان درهشت سال دفاع مقدس نبود امرو ز وضع ایران بهتراز همسایگانی چون عراق وافقانستان نبود ... پس این عزیزان درایران همه کاره وحرف اول وآخر را خواهند زد هیچ کسی هم نمیتواند روی حرف ونظراین سرداران بزرگ حرفی بزند . تا ***شود هرانکه نتواند دید . هرکه ازاین موضوع ناراحته ناراحت باشه وازابن ناراحتی بره به *** . ان شاالله .

 • شاهد

  عمل وجه سوم بودن انسان در جهان است . زحمت :تا که لقمه نانی به رنج به کف اوری و به غفلت بخوری . کار : تا که ازخود اثری برجای گداری نقشی و مجسمه ای و معبدی که جهان انسان بدون نشانه هیچ است . عمل : تا انسان ها گرد هم اییند و با یکدیگر سخن گوییم هریک از خود و ازجهان پیرامون . در عمل هر انسان به اندازه دیگر انسان حق یکسان وآزادی همسان دارد .نتیجه عمل می تواند باد هوا باشد اما از هریک از ما انسان بهتری و شریف تری می سازد . شرط لازم عمل آزادی است تا هر انسانی با دیگر انسان از رهبر و ژنرال تا هر انکه انسان است برابر دانسته شود و انگاه که آزادی "عمل" به هر دلیلی از کف برود شرافت انسان بودن خدشه دار می شود .اما برای برخی "عمل "کلام پیشوا هیتلر است . سخن رهبر استالین است .گفتار امام خمینی است و رفتار ژنرال سلیمانی . او در ماه است .خود ماه است .خورشید فروزان است که باید بسوزاند هرانکه بدو نزدیک شود .برای این هوادار جنبش تمامیت خواه شخصیت پیشوا و رهبر و ژنرال اش عاری از هر گرد ی است که با نقدی بتوان انر تکاند . چنان شخصیت این پیرو با ان رهبر یکی شده است که برای این هیچ از شخصیت انسانی نمانده است او یکسره جانفدا ست . هر نقدی بر ژنرال گوشه ای از وجود پیرو را زخم می زند .حتی اگر این نقد از انسانی باشد که یک میلیونیم رهبر و ژنرالش قدرت تبلیغ و سخن ندارد . و چه وحشتی دارد این پیرو که شاید این نقد اغاز باشد بنابراین باید کل جهان تسخیر شود و باید همه بر ژنرالش تعظیم کنند و باید دها ن ها نقد فروکوفته شود تا کسی سخنی جز مدح در باره "ا یشان " نگوید .

 • جوان

  دیاثت ترین سیاسی های حاکمان جهان حاکمان ایراننند

 • رهبر

  سلام بر رحمان واقعأ که درست فرمودید. که ایرانیان دریغا که قدر رهبر پیر و پاتیل و معظم له مملو از تحرک خود را نمیدانند که نمیدانند. که تحرک یعنی بر روی یک صندلی نشستن واز روی نوشته ای نوشته شده توسط دیگری خواندن و یا مدام بی سر و ته و ولنگارانه حرف زدن و وراجی نمودن. که حرف هم اصلأ خرجی ندارد و چون باد هوا مفت است. نظریات تاریخی ایشان هم بعنوان ایرانی بودن که یعنی بی اطلاعی کامل از تاریخ و فقط و فقط نگران بودن قضاوت تاریخ در مورد خود. که کلأ ایرانی یعنی خودم و حرفهای مفتم و در آخر هم باز هم خودم. معظم و غیر معظم آنهم فرقی نمیکند.

 • رحمان

  سلام به همه ایرانی ها از اینکه نظرات تون رو بیان کردید ممنونم واقعا ایرانی ها بزرگترین نظریه پردازان تاریخ دنیا هستند هم کم خرجه هم کم تحرک

 • پیرجوان

  سلیمانی مزدور استريال همزمان مزذوری عربها یمکند تا مظلم نمایی کنندو مزدوری بدتر او اینست بهانه تحریمهای دوباره بدهند تا باز کاسبهای تحریم پروارتر شوندو حکومت ننکین ایران بون بحران و حمنگ نمتواند بقا پیدا کند. سلیمانی مامور مودتا و پیاین دادن خمیه شب بازی انتخبات در ایران است. اینبار جنک هشتادساله براه خواهند انداخت تا نودگان مجتبی حامناه ای بهر ببرند از نهمت جنگ

 • رهبر

  شاهد: بسیار تشکر و سپاسگزار از کامنتهای روشنگرتان دراین سایت.

 • شاهد

  اقای عزیز . هیتلر هم سال ها خاک جبهه خورد پس همه کارهایش درست بود ! با همین توجیه روزنا مه نگاران المانی ملت المان را به مسلخی بردند که اکنون همه از ان با خبرند ! هیتلر هم خواهان حقوق میلیونی نبود و خود را وارسته ای می دانست در خدمت مردم ! اقا بهتر است اندکی سوادتان را بالا ببرید انان که خود را فدایی مردم دانسته اند بارزترین جنایات را کرده اند . مردم نیازمند فدایی نیستند نیازمند اندکی ازادی هستند تا با یکدگر گفتگو کنند و با عمل زندگیشان را بهبود ببخشند . اما در باره نقش قاسم سلیمانی پس از خرابکاری امریکا در حمله به عراق حمایت بی قید و شرط همین مرد از نوری مالکی در بیرون راندن و سرکوب سنی هایی که وارد طرح اشتی ملی شده بودند یکی از عوامل اساسی شکل گیری مقاومتی شد که پایان ان فاجعه داعش است سلیمانی تمام قد به پیروی از رهبرش خامنه ای خواهان ابقای مالکی بود و سرانجام ایت الله سیستانی با تهدید خواستار بر کناری مالکی شد . در سوریه یک سال و اندی مردم در مقابل حکومت بشار اسد با تظاهرات مسالمت امیز خواهان تغییر بودند و نماینده سپاه قدس در سفارت ایران در سوریه مشاوره می داد که سرکوب تنها راه است . روزنامه گاردین متن ایمل های را افشا کرد که بین سفارت و دفتر ریاست جمهوری سوریه رد و بدل می شده است . سرانجام سرکوب اکثریت سنی در سوریه به هیولای داعش انجامید . براستی که این سردار ملی جنابعالی اول با نشتر عفونت ایجاد می کند و سپس در نقش درمانگر وارد می شود . سلیمانی پس از درگیر کردن ایران در سوریه و عراق و یمن خوامان گشودن جبهه تازه ای در بحرین است . اگر در ایران مطبوعات ازاد بود ند می توانستند در باره نقش پلیس ایده لوزیک سپاه پاسداران در اقتصاد -واگذاری 50پروزه اقتصادی به قرارگاه خاتم - سیاست -برکشیدن احمدی نژاد و سرکوب سال 88 و تدام ان در سرکوب فعلان سیاسی - مسایل اجتماعی - توهین به سه میلیون و نیم زن در یکسال در خیابان بدلیل رنگ و نوع پوشش و دستگیری جوانان و شلاق زدن انها - سخن بگویند و نه چون تو به پابوسی کسی بروند که خود میلیارد ها دلار در اختیار و همه دستگا ه های خبری در داخل ایران تحت کنترل و هزاران هوادار دارد که می خواهند او را همچون هیتار به صدر قدرت سیاسی بر کشند .

 • رهبر

  قاسم سلیمانی= سردار ملی = کچل موفرفری!!! احوال جهان٬ سخت عجیب افتاده است زیرک تر٬ عقل بی نصیب افتاده است چون نیست به جز تحیّر٬درآخر کار بیمارترین کس٬ طبیب افتاده است

 • میرضا رضا

  آیت: سر تعظیم فرو آوردن از برای غیر از خدا خودآیت و یا نشانه ای محکم است از ضعف و زبونی و بی اعتقادی به گفتار خود. و کافی است بجای اینگونه بَه و بَه و چَه و چَه کردنها جنگ ۸ ساله و بیهوده سردار خمینی و سردار صدام را بیاد آورده و به چهره بیمار و تریاک خورده این «چه کاره»نظری افکنیم و اینقدر شعار ملی و ملی و سردار و سردار ندهیم که مبادا سر ملتی چه عجمی و چه عربی به بالای دار تباهی و انهدام نرود.

 • آیت

  اوباش نامیدن نظامیان کشور عین بی رحمی است. سردار سلیمانی هم می توانست با تجاربی که از جبهه و جنگ دارد در گوشه ای بنشیند و از انواع رانت ها بهره ببرد، اما خود را فدای مردم ایران کرده است. او سالهاست که شهید شده، هنوز هم دارد خاک می خورد هنوز هم زندگی نمی کند. من سرتعظیم فرود می آورم در مقابل اینچنین سرداری. جرم سردار فیش های میلیونی نیست، جرمش سال ها خوردن خاک خاورمیانه است.

 • آیت

  دوست عزیز شما نمیدانم در چه نقطه جغرافیایی این سخنان را می‌گویید، طرح مسائل کلی که همه به آن شرف دارند، از بدیهیات است. هر تحلیلی دارید بنا بر وضعیت موجود باید ارائه کنید، در غیر اینصورت همه می توانند حکومت را به هیولای استبداد متهم کنند. بحث بر سر این است که در شرایط موجود چگونه می توان از ظرفیت کسانی چون ظریف بهره برد. اگر همه تحلیلها صفوصدی باشد که دیگر بحث بر سر چیست!؟ من یک روزنامه نگارم، وارستگی دارم نه وابستگی. هر کسی چه مخالف چه اپوزیسیون و چه پوزیسیون، تحلیل ها را باید بر اساس ظرفیت های موجود ارائه دهیم. حاکمان مرتجع عرب منطقه خضم ذاتی دارند با ایران و ایرانی. و این دشمنی ماهوی است و ریشه تاریخی دارد. تاریخ را مطالعه کن. آنها هنوز هم به «سعد بن ابی وقاص ها» افتخار می کنند. برای ایران امروز، امثال ظریف و سردار سلیمانی هر کدام در حوزه خود مایه فخر هستند. تحلیل من برای مسائل برون مرزی است نه درونی. این دو فکت متفاوت از هم هستند...

 • حسن

  سردارسلیمانی بی احتیاطی کرده ونمی بایست اینگونه توپ وتشر وتهدیدمیکرد.حال باید دید که بعداز این خط ونشانها چه اتفاقی در روزهای آینده رخ خواهدداد.... احتمال دارد خرابکاری عمدی دربحرین صورت گیرد وبه ایران نسبت دهند چون علنا تهدید کرده اند.......متعاقب آن شورای همکاری خلیج همیشه فارس با شرکت تمام اعضا حتی عمان که مدافع ماست تشکیل جلسه دهند ....کنفرانس اسلامی واتحادیه عرب و غیرمتعهدها که اعراب نفوذزیادی درآن دارند جلسه تشکیل داده ومتعاقب آن شورای امتیت وبعدش محکومیت جهانی وعواقب آن وتحریمهای منطقه ای......نمونه آن حمله به سفارت عربستان ونتیجه آنرا که همه آگاهیم......سردار اگر دخالت نمیکرد امور خارجه ما بصورت دیپلماسی ابراز نگرانی میکرد شاید بتوان گفت که اصلا ربطی بما ندارد که کشوری حق تابعیت شهروندش را سلب میکند لابد به جمیع جهاتی این فرد مشکلات امنیتی برای دیگر شهروندان بوجود آورده بود...ژنرال السیسی مگر مرسی وطن فروش را درقفس نکرد چون احساس کرد به بیگانه تعلق دارد واسناد سری را به بیگانه میدهد ودیدیم که آب از آب تکان نخورد وبه هارت وپورت وعربده های مرسی پرستان اصلا توجهی نکرد....این حرکت سردار به نظر من به ضرر این شیخ تمام شد تا به نفعش....ودر آینده خواهیم دید که دیگرنامی ازین شیخ دربحرین نخواهیم شنید

 • رهبر

  مقایسه ای بنماییم «چه گواره» و اهمیت انقلاب او در کوبا را با این «چه کاره» و اهمیت شورش (و نه انقلاب) او و همچون او در ایران را که تا شاید از خواب طولانی به درآيیم.

 • علی

  تمام ایدئولوژی تان را در همان «مونتاژ» عکس نشان دادید. مقاله اضافی بود.

 • شاهد

  آیت ! ظریف برای تو و امثال تو سردار ملی است . نیچه در باره کشیشان سخنی جالب دارد " اینان ابتدا با نشتری زخم ایجاد می کنند و پس از عفونت خود را درمانگر می نامند " نظام تمامیت خواه شیعه گری اسلامی حاکم بر ایران هفتصد و نود میلیارد دلار در مدت 8 سال برای رویای بمب انم بر باد داده سپس ظریف عمله دستگاه بورکراسی حکومت را به میدان فرستاده تا این فاجعه را جمع کند ! این نظام بر اساس منافع ملی ایران عمل نمی کند که سردار ملی داشته باشد . در تمامی کشور های منطقه حتی انها که در حوزه نفوذ ایران هستند بجای حمایت از دولت از جنبش های شیعه گری مسلح وتندرو حمایت می کند . در لبنان از حزب الله -در عراق از جیش الشعبی -در سوریه لشکر فاطمیون و در حالیکه هر حکومت ملی برای پیدا کردن جای پای اقتصادی و سیاسی در کشور های تحت نفوذ از حکومت ان کشور حمایت می کند نه از جنبشی که تا ابد باید هزینه انرا بپردازد . این حکومت جنبشی تمامیت خواه بوده است که به قدرت دست یافنه و اکنون رهبری جنبش در اختیار ولی فقیه است که با اتکا به پلیس ایده لوژیک سپاه پاسداران می کوشد جنبش شیعه گری امام زمانی را گسترش دهد و از دولت بورکراتیک برای اجرای قوانین موضوعه کشوری و دیپلماسی استفاده کند ! قاسم سلیمانی در مصاحبه ای با روزنامه ای لبنانی نقش سردار ملی تو ظریف را توضیح داد " ظریف فقط یک ماموریت از جانب رهبر معظم داشت انهم حل مسئله هسته ای بود . او در سیاست خارجی موظف به عمل دیگری نیست " دو حکومت عربستان سعودی و جمهوری اسلامی ایران در حال نابودی منافع ملی هستند که به استبداد و فساد به کف اورده اند و با زور و سرکوب از ان حمایت می کنند . ایت !این سرداران ملی ارزانی تو و اربابانت باد .

 • حسن

  ابوالفضل جان, این طور نیست که شما می گید. اصلا این طور نیست. تحلیل گران سیاست خارجی ی کشورهای طرف رابطه با هر کشور مخاطبی, گاو و گوساله تشریف ندارند. قدرت های واقعی را در یک کشور ارزیابی می کنند و واقعیت قدرت را. وزیر خارجه های ما , از اول بهمن 1357, کسانی بوده اند که مسئول ماله کشی به درگیری های درونی ی جناح های قدرت در درون بوده اند. اما اگر خدای ناکرده , قردا در بحرینی که می گویید بزرگانش دشمن مردم ایران یا دولت ایرانند، بمبی منفجر شود, ایا اصلا کسی به سراغ وزیر خارجه می رود یا این که همین دولت های دشمن, جلسه اضطراری می گیرند و اقدامات امنیتی دفاعی ی لازمی را که ضروری می بینند اتخاذ می کنند. پس سعی نفرمایید که مسئله را تقلیل بدهید به مذاکرات دیپلماتیک روی کاغذ. اوون ها ببو نیستند که کاغذ را ببینند. عمل را می بینند. از اولین تا آخرین وزیر محترم خارجه, چیزی نبوده و کسی نبوده جز این که لایه های خشن و درگیری های خشن لایه های قدرت را در بیرون, به شکلی لطیف, ارائه دهند وبه خارجی ها بگویند "همه چی آرومه" . اما همه ی این خارجکی ها در ایران, بخشی دارند برای روزنامه خوانی وتحلیل دعواهای میان خطوط روزنامه ها. اوون ها, این دعوا های واقعی رو ملا ک می گیرند. پس سخن این آقای محترم در مورد بحرین, حتما می تواند تبعات و پیامد های دگرگون سازی برای خورد و خوراک و آسایش مردم داشته باشد و هیچ وزیر ماله کشی نمی تواند ماله ای بر این پیامد ها بکشد. بد نیست روی این نکته بیشتر تحقیق کنید . شاید به نتایجی جز آن چه که نوشته اید برسید.

 • آیت

  قبل از اینکه زبان به فحش و فحش کشی بگشایید، مسائل رو منطقی و با عمق فکر تحلیل کنید، بدانید که اگر در جایی محمدجواد ظریف سرباز ملی است، سردار سلیمانی هم سردار ملی است. بروید در مورد حکومت آل خلیفه تحقیق کنید، اگر ایرانی دوست باشید خواهید فهمید که آنها دشمن ایرانی و ایرانند. حاکمیت بحرین بدون اتکا به مردم کشور و دست نشان دهنده عربستان است، دیگر مشخص است .............

 • بيژن

  "توی پوز زدن" تهديد به خشونت نيست؟

 • بهنام

  واقعا هم واژه اوباش برازنده اینهاست و این مزدوران از خدا بی خبر فکر میکنند میتوانند با زور حکومت کنند و این حکومت فاسد و نکبت بار اسلامیک خود را به کشورهای دیگر صادر کنند . بهتر است که هر کس در جایگاه خود صحبت کند و با عرض پوزش از ( کارگران محترم ) این عمله سابق هم به اندازه خود افاضات بفرمایند ، نه بیشتر .

 • منصور حکمت

  سلیمانی مزدور، تو فعلا تو باتلاق عراق و سوریه گیر کرده ای و هیچ غلطی نکردی! پاسداران مزدور عمودی میروند و افقی بر میگردند. ننگ بر شما

 • reza

  این آقا مثل بقیه آقا ها و آقازاده ها همه کاره و هیچ کارس... این آقا همان کارگر ساختمانی سابق ست که بعدها به شغل بنایی ارتقا پیدا کرد درپشت جبهه ها لقب قاسم بنگی به او بخشیدند چون در وصف آسمان و نعشه گی ساعت ها وراجی میفرمود ند تا اینکه توسط مجتبی خامنه ای کشف شد و تا مقام ملیجک رهبر در بیت فساد وفتنهء رهبری به مقام تیمسار و ارتشبدی رسید ؛ کی به کیه تاریکیه... ازایشون قول گرفتن که توی چاه جمکران یه حالی به آقا امام زمان بوده تا آماده بشه برای کاندیدای ریاست ضد جمهوری...

 • marco

  "مقاومت مدنی و مسئولیت مدنی در ایران امروز یعنی زدن توی پوز سلیمانی، نقدی، علم الهدی، شریعتمداری و طبعا خود سید علی خامنه‌ای که رئیس کل این اوباش است" Bonappetit

 • ابولفضل

  سلام خدمت شماوتمامی عزیزان سردارقاسم سلیمانی یکی ازفرماندهان ارشدهست ایشون هم ازنگاه خودشون مطالبی میگن نگاه ونظرایشون درجای خودش محترم هست ولی درکل تمام دنیانگاه به سخنان وزیرامورخارجه هرکشوردارن توهم کشورافرادنظرخودشون میگن که شایدبنظرخوب یابدبیادبایددیدوزیرامورخارجه چه دیدگاهی داره همنطورکه سرمسئله هستی بادولت ووزیرخارجه گفتگوشدنه بامقامات دیگه البته رهبری هم نقش پررنگی داره ولی بقیه مقامات ازنظرخودش مسائلی مطرح میکنن این دلیل نمیشه که بگیم چون آقایاخانم ایکس دراون روزفلان حرف زد پس هراتفاقی فلان جاافتادکاراینهاست بایددیدسخنگوی دولت وزیران خارجه چه صحبتی میکنن.

 • مریم

  نویسنده مقاله مثل اینکه اصلا متوجه نیست میگوید این اقا چه کاره است؟همه کاره چون اسلحه دارد.