ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

مرزهای زمینی و هوایی ترکیه باز شد

یک روز پس از شکست کودتا در ترکیه، سفارت ایران در آنکارا اعلام کرد که مرزهای زمینی و هوایی ترکیه باز شده است.

یک روز پس از شکست کودتا در ترکیه، سفارت ایران در آنکارا اعلام کرد که مرزهای زمینی و هوایی ترکیه باز شده است.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنکارا روز یکشنبه ۱۷ ژوئیه / ۲۷ تیر در اطلاعیه‌‌ای که منتشر کرده خطاب به ایرانیان مقیم ترکیه و مسافرانی که روز گذشته موفق به بازگشت به ایران نشدند گفته است که با باز شدن مرزهای زمینی و هوایی ترکیه امکان خروج از این کشور فراهم است و مسافران با مراجعه به آژانس‌های مسافرتی خود برنامه بازگشت‌شان به ایران را می‌توانند تنظیم کنند.

روز گذشته، شنبه ۲۶ تیر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اعلام کرده بود که دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری ملزم هستند تا اطلاع ثانوی و تا زمان برقراری مجدد امنیت و آرامش در ترکیه، از هرگونه ثبت‌نام و اعزام گردشگر به مقاصد گردشگری این کشور خودداری کنند.

کودتا و ناآرامی‌های گسترده در استانبول به لغو پروازها و سرگردانی گردشگران ایرانی در این کشور منجر شد.

این کودتا جمعه شب ۱۵ ژوئیه / ۲۵ تیر توسط گروهی از نظامیان ترکیه در شهرهای اصلی از جمله استانبول و‌ آنکارا انجام شد اما با حضور طرفداران رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری این کشور در خیابان‌ها، نافرجام ماند.

بینالی ییلدریم، نخست‌‌وزیر ترکیه در نشست رسانه‌ای روز شنبه خود گفت ۱۶۰ نفر در جریان این کودتا کشته شدند که ۱۱۶ نفر از آن‌ها سربازان و غیرنظامیان وفادار به دولت بوده‌اند. او شمار مجروحان را ۱۱۴۰ و تعداد نظامیان دستگیر شده را ۲۸۳۹ نفر اعلام کرد.

مرزهای هوایی و زمینی ایران و ترکیه تا روز گذشته بسته بود. همچنین صادرات ایران به ترکیه به دلیل حفظ امنیت کامیون‌ها و امنیت بار، متوقف شده بود.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.