ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

ویکی‌لیکس هزاران ایمیل حزب حاکم ترکیه را افشا کرد

انتشار اسناد تازه از ترکیه: سایت ویکی‌لیکس حدود ۳۰۰ هزار ایمیل حزب عدالت و توسعه، حزب حاکم در ترکیه را منتشر کرد. تا چه حد این اسناد بحث‌برانگیز خواهند بود هنوز روشن نیست. بیشتر ایمیلها مربوط به سیاست خارجی میشوند.

سایت ویکی‌لیکس هزاران ایمیل حزب عدالت و توسعه، حزب حاکم در ترکیه را منتشر کرد. شامگاه سه‌شنبه ۱۹ ژوئیه / ۲۹ تیر ویکی‌لیکس در صفحه توئیتر خود لینک این اسناد را معرفی کرد. در این لینک می‌توان ایمیل‌های مختلف را با موضوعات گوناگون جست‌وجو کرد.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه

در سایت ویکی‌لیکس آمده است که اسناد افشاشده بخش نخست ایمیل‌های حزب عدالت و توسعه است.

این اسناد شامل ۷۶۲ صندوق پستی و در مجموع ۲۹۴ هزار و ۵۴۸ ایمیل است. در میان آن‌ها هرزنامه‌هایی از یک آدرس روسی نیز دیده می‌شود.

این ایمیل‌ها به نشانی‌ای که بر روی سایت حزب عدالت و توسعه آمده است فرستاده شده‌اند. محتوای بیشتر آن‌ها نه به درون دولت که به «روابط با جهان» مربوط می‌شوند و موضوعاتی در پیوند با سیاست خارجی دارند.

سایت ویکی‌لیکس به دلیل افشای این اسناد روز چهارشنبه از سوی دولت ترکیه مسدود شد.

ویکی‌لیکس تاکنون سندی را که اطلاعات حساسی در ایمیل‌ها ارائه دهد منتشر نکرده است. تازه‌ترین خبر ششم ژوئیه به ویکی‌لیکس ارسال شده بود. ویکی‌لیکس همچنین اسنادی را از یک هفته پیش از کودتای نافرجام در ترکیه، از این کشور به‌دست آورده است.

در جریان کودتای نافرجام جمعه ۱۵ ژوئیه / ۲۵ تیرماه ۲۶۴ نفر کشته و یک هزار و ۴۰۰ نفر زخمی شدند. در میان کشته‌شدگان ۱۷۳ نفر غیرنظامی، ۶۷ نفر از نیروهای امنیتی وفادار دولت و ۲۴ نفر از کودتاگران دیده می‌شوند.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.