ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

یک روزنامه‌نگار اوکراینی ترور شد

پاول شرِمت، روزنامه‌نگار اوکراینی بر اثر انفجار بمب در کی‌یف کشته شد. پترو پروشنکو، رئیس جمهوری اوکراین از یک «تراژدی وحشتناک» سخن گفت. انگیزه این ترور هنوز روشن نیست.

پاول شرِمت، روزنامه‌نگار اوکراینی بر اثر انفجار بمب در کی‌یف کشته شد. پترو پروشنکو، رئیس جمهوری اوکراین از یک «تراژدی وحشتناک» سخن گفت. انگیزه این ترور هنوز روشن نیست.

پاول شرِمت (در تصویر) ۲۰ ژوئیه در کی‌یف ترور شد. او از دوستان بوریس نمتسوف، سیاستمدار مخالف پوتین بود که در فوریه ۲۰۱۵ به قتل رسید.

به‌گزارش خبرگزاری فرانسه، سوء قصد به جان این روزنامه‌نگارِ مطرح بامداد چهارشنبه ۲۰ ژوئیه / ۳۰ تیر رخ داد. بمب منفجر شده، در خودرو پاول شرِمت جاسازی شده بود.

رئیس جمهوری اوکراین این اقدام را یک «جنایت» توصیف کرد و گفت عاملان آن به دست عدالت سپرده خواهند شد.

پاول شرِمت برای وب‌سایت پرنفوذ «اوکراینسکا پراودا» کار می‌کرد و صبح‌ها مجری یک برنامه رادیویی بود. او پیش از این به‌عنوان خبرنگار تلویزیون در روسیه فعالیت می‌کرد و یکی از دوستان بوریس نمتسوف، سیاستمدار مخالف ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه بود. نمتسوف اسفند ۱۳۹۳ / فوریه ۲۰۱۵ به ضرب گلوله در نزدیکی کرملین کشته شد.

آشنایان شرِمت به روزنامه « نوایا گازتا» گفته‌اند که شِرمت و همسرش آلِنا پریتولا پیش از این در خودروی خود مورد تعقیب قرار گرفته بودند.

بیشتر بخوانید:

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • یک ایرانی از کی یف

    انگیزه این ترور هنوز روشن نیست؟؟؟؟ اکراین یکی از فاسدترین نظام های اقتصادی و اداری را در دنیا دارد که طبق امار جهانی در رتبه بین ۱۴۴ تا ۱۶۸ از لحاظ فساد است. اکراین نه تنها در جنگ داخلی است بلکه در جنگ سیاستمداران فاسد نیز برای تصاحب قدرت و پول وارد شده! حالا یک روزنامه نگار دست به افشاگری می زنه عین دهه ۹۰ بلای (گونگازه) روزنامه نگار زمان کوچمان رو سر ادم میاره. این کشور با تمام جنگها و فسادهاش می خواد وارد اتحادیه هم بشه!