ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

منع موسیقی بر پیش‌زمینه مراسم اعدام − نمونه مشهد

در حالی که دادستان مشهد مقابل دوربین تلویزیون قرار گرفته بود تا درباره ممنوعیت برگزاری کنسرت در استان خراسان توضیح دهد، در پیش‌زمینه سه نفر را اعدام می‌کردند.

◄ توجه: این مطلب حاوی تصویرهای تکان‌دهنده است

در حالی که دادستان مشهد مقابل دوربین تلویزیون قرار گرفته بود تا درباره ممنوعیت برگزاری کنسرت در استان خراسان توضیح دهد، در پیش‌زمینه سه نفر را اعدام می‌کردند. این تصویر ثبت شده است.

گزارش ناخواسته صدا و سیما از مراسم اعدام در مشهد

جمعه ۱۵ مرداد غلام‌علی صادقی، دادستان عمومی و انقلاب استان خراسان رضوی اعلام کرد که برگزاری کنسرت موسیقی در استان خراسان رضوی برای پیشگیری از «اتفاقات ناگوار اخلاقی» ممنوع است.

خبرنگار صدا و سیمای جمهوری اسلامی با این مقام مسئول گفت‌و گویی انجام داده بود. این گفت‌و‌گو از شبکه سه پخش شد.

در پیش‌زمینه گفت‌و‌گوی صدا و سیما با دادستان، مقابل دوریین سه نفر را اعدام می‌کنند.

از اعدامیان چیزی نمی‌دانیم. نمی‌دانیم به چه اتهامی آن‌ها محاکمه و محکوم به اعدام شده‌اند.

تصویر اما آشناست: یک داربست فلزی، سه نفر زندانی دمپایی‌پوش، آویخته از چوبه دار و این شعار: زمین با استقرار عدالت و اجرای حدود الهی زنده می‌شود.

خبرنگار تابناک می‌پرسد که آیا نمی‌شد دادستان مشهد را سمت دیگری قرار داد که مردم با دیدن صحنه اعدام، سر شام اشتهایشان کور نشود؟

ببینید: گزارش صدا و سیما از ممنوعیت موسیقی در استان خراسان


وزیر کشور وعده داده که درباره نحوه برگزاری کنسرت‌ها در شهرستان‌ها با قوه قضائیه گفت‌و‌گو کند. پس می‌توان گفت که این کشاکش همچنان ادامه دارد.

پرسش اما این است: هنگامی که در شهری مردمانی را سه به سه به دار می‌آویزند، نوای موسیقی چه معنایی می‌تواند داشته باشد؟ اصولا چه ربطی وجود دارد میان گسترش اعدام‌ها و خاموش شدن نوای موسیقی؟

داستان مشهد از استان خراسان به عنوان «پایتخت معنوی ایران» یاد کرده است.

بیشتر بخوانید:

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • سوخته نسلان

    تصویر تراژیک! از این گویاتر معنای جمهوری اسلامی به زبان و تصویر نمیتوان کشید! زنده بودن در جمهوری اسلامی=مرگ، شلاق زدن، زندان، تبعیض، رانت، انحصار، فساد مالی، غارت بیت المال،ممنوعیت، محرومیت، محددیت، سرکوب!