Share

در اثر عملیات انتحاری در بیمارستانی در شهر کویته، در ایالت بلوچستان پاکستان دست‌کم ۶۶ نفر کشته شدند. این حادثه صبح دوشنبه، ۸ اوت اتفاق افتاد.

گروهی از وکیلان در حال انتقال مجروحان به بیمارستان

گروهی از وکیلان در حال انتقال مجروحان به بیمارستان

نور بلوچ، یکی از پزشکان بیمارستان کویته به خبرگزاری فرانسه گفته است که در این حادثه دست‌کم ۶۶ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

اکبر حریفال، استاندار بلوچستان صبح امروز تعداد کشته‌شدگان را ۲۵ نفر اعلام کرده بود. به تدریج اما آمار کشته‌شدگان افزایش پیدا کرد.

ظاهر شاه، یکی از مقامات امنیتی بلوچستان پاکستان به خبرگزاری فرانسه گفته است که در این حادثه دست‌کم ۵۱ نفر مجروح شده‌اند. اما در طی روز آمار مجروحان به ۲۰۰ نفر افزایش پیدا کرد.

ابتدا کسی یا گروهی مسئولیت این عملیات را به عهده نگرفته بود. اما بعد از ظهر دوشنبه خبرگزاری آلمان گزارش داد که ظاهراً  گروه تروریستی «دولت اسلامی» (داعش) مسئولیت عملیات انتحاری در کویته را به عهده گرفته است.

گروهی از وکیلان پاکستانی که مقابل محل وقوع انفجار تجمع کرده بودند

گروهی از وکیلان پاکستانی که مقابل محل وقوع انفجار تجمع کرده بودند

مقامات امنیتی گفته‌اند که عامل این عملیات انتحاری خود را با هشت کیلوگرم مواد منفجره در راهروی بیمارستان منفجر کرده است.

گروهی از وکلا و مقامات امنیتی و نیروهای پلیس برای بزرگداشت بلال انور کاسی، رییس کانون وکلای بلوچستان که صبح امروز مورد سوءقصد قرار گرفته و به ضرب گلوله به قتل رسیده بود، مقابل بیمارستان یاد شده جمع شده بودند. دقایقی بعد انفجار اتفاق افتاد.

Share