ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

نگرانی از احتمال بازداشت راحله راحمی‌پور، عمه نوزاد ناپدید شده در اوین

راحله راحمی‌پور، عمه نوزاد ناپدید شده در زندان اوین به دادسرا احضار شده است. او باید ۳۰ مرداد برای توضیح در مورد «اتهام‌های مندرج در پرونده»، در دادسرای شهید مقدس حاضر شود.

راحله راحمی‌پور، عمه نوزاد ناپدید شده در زندان اوین به دادسرای شهید مقدس احضار شده است. او باید روز شنبه ۳۰ مرداد ماه برای توضیح در مورد «اتهام‌های مندرج در پرونده»، در این دادسرا که در زندان اوین واقع است، حاضر شود.

دادخواهی راحله راحمی‌پور در تجمعات اعتراضی

سازمان عدالت برای ایران با انتشار این خبر درباره احضار خانم راحمی‌پور ابراز نگرانی کرده و درج نشدن دلیل مشخص این احضار را خلاف قانون آیین دادرسی کیفری در ایران دانسته است: «برخلاف قانون آیین دادرسی کیفری ایران، در احضاریه‌ای که به راحله راحمی‌پور ابلاغ شده، هیچ توضیحی درباره علت احضار درج نشده است.»

زندان اوین اما برای راحله راحمی‌پور جایی‌ست که ۳۲ سال پیش، گلرو راحمی‌پور، برادر‌زاده ۱۵ روزه او برای آخرین بار دیده شده است.

فروردین ماه امسال کارزاری برای یافتن یا آگاه شدن از سرنوشت گلرو راحمی‌پور که در دهه ۶۰ در زندان اوین ناپدید شده، به راه افتاد.

در این کارزار از کسانی که خواهان پاسخگویی دولت و قوه قضاییه ایران درباره این موضوع هستند، خواسته شد تا نامه‌‌ای سرگشاده‌ را خطاب به سازمان ملل امضا کنند.

خرداد ماه امسال رسیدگی به این نامه در گروه کاری ناپدیدشدگان قهری سازمان ملل به عنوان نهاد مسئول رسیدگی به این پرونده در سازمان ملل آغاز شد و به دنبال مورد سوال قرار گرفتن حکومت ایران در مورد سرنوشت گلرو راحمی‌پور و پدرش، حسین راحمی‌پور، اوایل تیر ماه وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی راحله راحمی‌پور را تلفنی احضار و تهدید کرد:

ماموران وزارت اطلاعات در پاسخ به اعتراض خانم راحمی‌پور به احضار تلفنی و درخواست ارسال احضاریه کتبی نیز به او گفته بودند که «ما می‌توانیم تو را در خیابان هم دستگیر کنیم و به اوین ببریم.»

راحله راحمی‌پور پیوسته با حضور در تجمع‌های اعتراضی خواهان مشخص شدن سرنوشت برادرزاده‌اش بوده است و حالا احضار او نگرانی‌ها درباره احتمال بازداشتش را افزایش داده است.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.