ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

دو تن از هواداران «عرفان حلقه» بازداشت شدند

پیمان میرزایی و یوسف عیوض‌زاده، دو تن از هواداران عرفان حلقه، پس از حضور در دادسرا و دادگاه بازداشت و به زندان اوین منتقل شدند.

پیمان میرزایی و یوسف عیوض‌زاده، دو تن از هواداران عرفان حلقه، پس از حضور در دادسرا و دادگاه بازداشت و به زندان اوین منتقل شدند.

یوسف عیوض‌زاده - پیمان میرزایی

بنا بر گزارش منابع حقوق‌بشری، روز شنبه ٣٠ مرداد پیمان میرزایی از پیروان عرفان حلقه در پی احضار به دادسرا جهت اجرای حکم حبس خود بازداشت و به قرنطینه زندان اوین منتقل شد.

پیمان میرزایی پیش‌تر به اتهام اخلال در نظم عمومی به تحمل شش‌ماه حبس تعلیقی، شش‌ماه حبس تعزیری، ۷۴ ضربه شلاق و جریمه نقدی محکوم شده بود. حکم شلاق و جریمه نقدی او بعد از ارجاع محکومیت به دایره اجرای احکام در مورخ ۱۷ مردادماه سال جاری در محل دادسرای اوین مورد اجرا قرار گرفت.

همچنین یوسف عیوض‌زاده نیز در همین روز، پس از حضور در دادگاه رسیدگی به پرونده، از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شده است.

عرفان حلقه، انواعی از رفتار‌های آیینی فردی و جمعی بر اساس آموزه‌های عرفانی عصر جدید و شبه علمی است که پیروان آن معتقدند فرد بر اساس آن‌ها به آرامش دست پیدا می‌کند.

محمدعلی طاهری، رهبر معنوی «عرفان حلقه»، به دلیل «توهین به مقدسات»، در حال گذراندن دوران محکومیت خود در زندان اوین است. او سال ۱۳۸۹ به اتهام اقدام علیه امنیت کشور، توسط مأموران اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت شد.

در طی چند سال اخیر طرفداران محمدعلی طاهری  بارها مقابل زندان اوین و مراجع قضایی دست به تحصن و تجمعات اعتراضی زدند، که به خاطر این اعتراض‌ها مورد پیگرد قضایی قرار گرفتند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.