Share

قاسم‌پور، دادستان رباط کریم اعلام کرد که سحر بهشتی، خواهر ستار بهشتی «با تخفیف قرار» آزاد شد. او شامگاه جمعه پنجم شهریور در مراسم جشنی که برای برادرش ترتیب داده بود، بازداشت شده بود.

sahar beheshti

سحر بهشتی، خواهر ستار بهشتی در کنار مادرش، گوهر عشقی

به گزارش خبرگزاری میزان، دادستان رباط کریم عصر شنبه ششم شهریور با اعلام خبر آزادی سحر بهشتی گفت که او به اتهام «اخلال در نظم»، «فحاشی و توهین به مقامات مسئول»، «تمرد از مأمور» و «درگیری فیزیکی» بازداشت و تفهیم اتهام شده بود.

به گفته دادستان رباط کریم، خواهر ستار بهشتی در فضای مجازی فراخوانی برای شرکت در مراسم جشنی که به مناسبت زادروز برادرش منتشر کرده بود.

قرار بود این مراسم در منزل، گوهر عشقی، مادر ستار بهشتی برگزار شود.

مأموران امنیتی با حضور در محل مانع از ورود مدعوین به این مراسم شدند و سحر بهشتی را به همراه شوهرش و یکی از شرکت کنندگان در این مراسم به نام محمد مظفری دستگیر کردند.

مأموران از حاضران در مراسم فیلمبرداری کردند، کارت شناسی و کارت اتومبیل تعدادی از آن‌ها را نیز گرفتند.

همسر خواهر ستار بهشتی و محمد مظفری چندی بعد آزاد شدند.

دادستان رباط کریم گفت که کسانی که به این مراسم دعوت شده بودند «فعالان سیاسی معاند نظام» بودند و مأموران برای جلوگیری از برگزاری این مراسم حکم دادستانی داشتند.

ستار بهشتی یک کارگر وبلاگ نویس بود که در تاریخ ۹ آبان سال ۱۳۹۱ توسط پلیس فتا یا پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ایران به اتهام اقدام علیه امنیت ملی از طریق فعالیت در فضای مجازی دستگیر شد.

او در مدت بازداشت به شدت شکنجه شد و بر اثر جراحات وارده درگذشت.

بیشتر بخوانید:

جایزه انجمن قلم نیوانگلند برای ستار بهشتی

Share