ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

حمله سایبری به صنایع پتروشیمی ایران تأیید شد

رئیس سازمان پدافند غیرعامل در مراسمی در شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران از کشف ویروس‌های غیرفعال در برخی از محصولات خریداری شده خارجی در یکی از دو مجتمع پتروشیمی خبر داد.

غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل، حمله سایبری به برخی از مجتمع‌های پتروشیمی ایران را تأیید کرد اما گفت در بررسی دلیل آتش‌سوزی‌های این مجتمع‌ها به حمله سایبری نرسیده‌اند.

سردار جلالی گفت که آتش‌سوزی‌های اخیردر صنایع پتروشیمی نتیجه این حملات سایبری نبوده

به گزارش خبرگزاری تسنیم، جلالی شنبه ششم شهریور در مراسمی در شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران از کشف ویروس‌های غیرفعال در برخی از محصولات خریداری شده خارجی در یکی از دو مجتمع پتروشیمی خبر داد.

به گفته او برخی محصولات صنعتی خریداری شده خارجی حتی زمان نصب هم آلوده بودند و آلودگی صنعتی به صورت نهادینه شده در زیرساخت آن وجود داشته است.

جلالی درباره حمله‌های سایبری به برخی واحدهای پتروشیمی گفت: «این موضوع کشف و به طور غیرفعال پیدا شده است و ما آنها را کنترل کردیم و در حال شناسایی و انجام اقدام‌های لازم هستیم».

رئیس سازمان پدافند غیرعامل در ادامه گفت که در بررسی‌هایی که درباره حوادث آتش‌سوزی مجتمع‌های پتروشیمی انجام شده، «به حمله سایبری نرسیدیم».

این سازمان پیش از این نیز اعلام کرده بود که آتش‌سوزی‌های اخیر در نتیجه حملات سایبری رخ ندادند.

از آغاز سال ۹۵ چندین آتش سوزی مهیب در تعدادی از پالایشگاه‌های پتروشیمی ایران رخ داده که دلیل هر یک نوعی نقص فنی اعلام شده است. اما بعضی از مقامات ایران احتمال حمله سایبری از دیگر کشورها به تأسیسات پتروشیمی ایران را مطرح کرده‌اند.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.