ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

۲۰ نماینده مجلس در واکنش به فایل صوتی: مطهری از نایب رئیسی برکنار شود

نمایندگان معترض به دلیل اظهارات مطهری درباره اعدام‌های سال ۶۷ و نامه او به پورمحمدی، خواستار برکناری او از نائب رئیسی مجلس هستند. مطهری گفت که آنها نامه رانخوانده‌اند.

۲۰ نماینده مجلس شورای اسلامی ایران در اعتراض به اظهارنظر علی مطهری درباره فایل صوتی حسین‌علی منتظری در رابطه با اعدام‌های سال ۶۷، خواستار برکناری او از نائب رئیسی مجلس شدند.

بزرگ‌ کنید
نمایندگان معترض به دلیل اظهارات مطهری درباره اعدام‌های سال ۶۷، خواستار برکناری او از نائب رئیسی مجلس هستند

به گزارش خبرگزاری فارس، این نمایندگان یکشنبه هفتم شهریور، پس از جلسه علنی نامه‌ای خطاب به هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان نوشتند و خواهان آن شدند که با مطهری به دلیل مواضعش درباره اعدام‌های سال ۶۷ برخورد شود.

آنها نوشتند که مطهری «نباید در کرسی نیابت ریاست مجلس شورای اسلامی باقی بماند».

مطهری روز گذشته نامه‌ای خطاب به مصطفی پورمحمدی، وزیر دادگستری نوشت و در آن به فایل صوتی‌ای که به تازگی از جلسه محرمانه منتظری با او و سه تن دیگر از هیأت اعدام‌های سال ۶۷ منتشر شده، اشاره کرد و از او خواست در این باره توضیح دهد.

محسن کوهکن از جمله نمایندگان معترض در تذکری شفاهی به مطهری که در این جلسه در غیاب علی لاریجانی، ریاست مجلس را برعهده داشت گفت: «زیبنده اعضای هیات رییسه نیست خوراک تبلیغاتی برای بیگانگان درست کند و آنچه مدّ نظر حضرت امام بوده است را زیر سوال ببریم لذا به شکلی سخن بگویید که بیگانگان سوءاستفاده نکنند».

کوهکن در ادامه گفت که با این نامه «امام زیر سوال رفته است».

مطهری در پاسخ گفت که روشن است کوهکن نامه او را نخوانده است و مسأله «چگونگی اجرای دستور امام» است.

او در ادامه گفت: «مسأله نایب رئیسی هیچ ربطی ندارد که ما حرف حق را نگوییم».

محسن کوهکن،حسین‌علی حاجی دلیگانی، محمد علی پورمختار و جواد کریمی قدوسی بارها سخنان مطهری را با فریاد «نطق نکن» قطع کردند و در پایان سخنان او شعار «مرگ بر منافق» سر دادند. کریمی قدوسی نیز یادداشت‌هایی را در میان نمایندگان اصولگرای مجلس پخش کرد.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • Farid

    سالگرد شروع جنگ ایران و عراق، شبکه یک تلویزیون برای اولین بار سخنرانی غلامحسین افشردی، معروف به حسن باقری، از فرماندهان معروف جنگ را پخش کرد که در جمع تعدادی از همسنگران خود، از نحوه مدیریت جنگ انتقاد می کرد. وی، که در بهمن ۱۳۶۱ در فکه کشته شد و آن قدر زنده نماند تا شاهد روزهای بدتر دو سال پایانی جنگ باشد، ظاهرا سخنرانی خود را پس از عملیات رمضان بیان کرده بود که نخستین عملیات ناکام ایران به سمت بصره محسوب می شد. حسن باقری در جریان این سخنرانی می گوید: "خیلی برای ما راحت شده که ۳۰۰ تا جنازه رو توی عملیات بذاریم وسط معرکه بیاییم عقب. کار کردن [برنامه ریزی] قبل از عملیات خیلی سخت شده، ولی تلفات دادن در داخل عملیات خیلی ساده شده. هیچ به روی خودمون هم نمیاریم."! او به تلخی گلایه می کند: "اول جنگ بچه های تبریز تو دهلاویه ۷۰ تا شهید دادن، خدا شاهده همه تنشون می لرزید. حالا، هزار تا، دو هزار تا، سه هزار تا، اصلا انگار نه انگار. اگر فردا هم بهمون بگن صد هزار تا، مثل اینکه عددها دیگه، یک با هزار دیگه فرقی نداره."! این فرمانده لشکر، در ادامه خاطره ای عجیب را نقل می کند که حکایت دارد: "تخریبچی [پاکسازی کننده میدان مین] اومده می گه آقا، یه گردانی رو معبر کنار دستش [رو] باز کردیم. به فرمانده گردان می گیم آقا، معبر [پاکسازی شده از مین] ۳۰۰ متر دست چپه، بیار نیروهات رو از دست چپ، از تو معبر میدان مین ببر. اومده به بچه ها می گه کی داوطلبه بره رو میدان مین؟" حسن باقری هشدار می دهد: "من خودم جوابی ندارم برای این [روش] روز قیامت بدم. اگه برادرا جواب دارن، خوش به حالشون!