Share

غلامحسین محسنی اژه‌ای گفت که خبر بازداشت یکی از اعضای تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران به اتهام جاسوسی «صحت دارد».

mohseni-egehei2

محسنی اژه‌ای گفت که این فرد آزاد شده اما علت و نوع اتهام باید بررسی شود

به گزارش خبرگزاری مهر، سخنگوی قوه قضائیه یکشنبه هفتم شهریور در نشست خبری به خبرنگاران گفت که «اصل خبر» بازداشت فردی که در تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران بوده «درست است».

محسنی اژه‌ای گفت که این فرد بعد از چند روز با قید وثیقه آزاد شد و اضافه کرد: «علت و نوع اتهام او باید بررسی شود».

دوم شهریور رسانه‌های مخالف دولت از بازداشت عبدالرسول دری اصفهانی، مسئول امور بانکی تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران با گروه ۱+۵، به اتهام جاسوسی خبر دادند. اما وزارت خارجه ایران گفت که فرد دستگیر شده عضو تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای نیست.

در این زمینه:«مسئول امور بانکی تیم مذاکره‌کننده برجام به اتهام جاسوسی بازداشت شد»

«قوه قضائیه در صدور مجوز کنسرت‌ها دخالتی ندارد»

محسنی اژه‌ای درباره شروطی که دادستان تهران برای برگزاری کنسرت‌ها پیشنهاد داده گفت که صدور مجوز با وزارت ارشاد است و نیروی انتظامی و قوه قضائیه «در آن دخالتی ندارند».

او اضافه کرد: «ما مطلقاً با هنر و استفاده از هنر مشکل نداریم. اگر از نهادهای امنیتی و اطلاعاتی، گزارشی در خصوص وقوع اقدامات خلاف عفت عمومی ارائه شود، قوه قضاییه ورود می‌کند. اگر ارشاد یا استاندار یا فرماندار یا مجری برنامه متضمن شد که امری خلاف قانون رخ ندهد، نیروی انتظامی و قوه قضاییه کنار می روند در غیر این صورت باید ورود کنند».

دادستانی تهران روز گذشته پیشنهاد داد که برگزاری کنسرت‌ها در تهران «منوط به تضمین و تأمین امنیت مراسم» از سوی استاندار یا فرماندار تهران شود و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی «سلامت محتوای برنامه» را تضمین کند. همچنین، پلیس مراسم را به طور رسمی ضبط کند.

در این زمینه: دادستانی تهران سه شرط برای برگزاری کنسرت پیشنهاد کرد

«یادم رفت به دادستان بگویم آفتاب یزد را تحت پیگیری قرار دهد»

اژه‌ای درباره نحوه پوشش خبرها درباره برگزار نشدن کنسرت در مشهد گفت: «روز گذشته روزنامه آفتاب یزد تیتری با محتوای عقب نشینی مسئولان را زده بود که بنده یادم رفت به دادستان بگویم این روزنامه را تحت پیگیری قرار دهد».

روزنامه آفتاب یزد در شماره ۴۶۹۵ خود که ششم شهریور منتشر شد در مقاله‌ای با تیتر «عقب‌نشینی مسئولان، ایستادگی هنرمندان» از علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران انتقاد کرده بود و صحبت‌های او درباره لغو کنسرت‌ها در مشهد را نشان‌دهنده «کوتاه آمدن» مسئولان دانسته بود.

جنتی هفته گذشته در پی سخنان احمد علم الهدی، نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی که گفته بود مشهد شهر کنسرت نیست اعلام کرد که وزارت ارشاد از ادامه اجرای کنسرت‌ها در شهر مشهد صرف‌نظر می‌کند.

بیشتر بخوانید:

تذکر ۳۲ نماینده مجلس به جنتی درباره کنسرت‌ها

Share