Share

عزیز حسنی فرماندار سردشت اعلام کرد که در یک درگیری روز سه‌شنبه ۱۶ شهریور بین نیروهای حزب دمکرات کردستان ایران و مأموران امنیتی ایران رخ داد هشت نفر از نیروهای حزب کشته شدند. حزب دموکرات از کشته شدن تنها دو نفر از نیروهایش خبر داد.

پیشمرگەهای کرد

پیشمرگەهای کرد

حسنی روز چهارشنبه ۱۷ شهریور در گفت‌وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا)، ضمن اعلام این خبر گفت درگیری در نقطه صفر مرزی سردشت به وقوع پیوسته است.

به‌گفته او نیروهای امنیتی در این درگیری هیچ آسیبی ندیدند.

حزب دموکرات کردستان درگیری با نیروهای امنیتی ایران را تأیید کرده اما گفته است دو نفر از پیشمرگه‌های این حزب در جریان این درگیری کشته شدند.

کمیسیون سیاسی نظامی حزب دموکرات کردستان در اطلاعیه‌ای گفته است این درگیری‌ها پس از آن رخ داد که گروهی از پیشمرگه‌ها در منطقه‌ «بولفت» و حوالی روستاهای «کانی زرد»، «وردی» و «گل‌کند» با میدان مین و کمین نیروهای حکومتی روبه‌رو می‌شوند.

حزب دموکرات نام پیشمرگه‌های کشته‌شده خود را آزاد آلی و امیر قادریان اعلام کرده است. این حزب از شمار کشته‌شدگان احتمالی نیروهای جمهوری اسلامی اظهار بی‌اطلاعی کرد.

 

در ماه‌های اخیر درگیری‌های متعددی بین نیروهای امنیتی و پیشمرگه‌های حزب دمکرات کردستان در مناطق مختلف غرب ایران رخ داده است.

Share