ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

آملی لاریجانی: شورای نگهبان در انتخابات حواسش جمع باشد

رئیس قوه قضائیه گفت که در ایران کسانی را داریم که علناً حکومت دینی را نفی می‌کنند و قانون اساسی را قبول ندارند اما در انتخابات نیز ثبت نام می‌کنند.

صادق آملی لاریجانی، رئیس قوه قضائیه در جمع سپاه خطاب به شورای نگهبان گفت کسانی در ایران هستند که حکومت دینی را نفی می‌کنند اما در انتخابات شرکت می‌کنند و شورای نگهبان باید حواسش جمع باشد که اصول قانون اساسی پیاده شود.

صادق لاریجانی گفت که کسانی در ایران هستند که حکومت دینی را نفی می‌کنند اما در انتخابات شرکت می‌کنند

به گزارش خبرگزاری فارس، صادق لاریجانی شنبه ۲۷ سپتامبر در بیست و دومین مجمع سراسری فرماندهان و مسئولان ستاد کل سپاه پاسداران «تجدد و مدرنیته» را نقد کرد و گفت که در ایران «در جراید و کتابها بعضاٌ چنین تفکراتی ترویج می‌شود و اکنون راه برای آنها باز شده است».

آملی لاریجانی گفت: «ما در این کشور کسانی را داریم که علناً حکومت دینی را نفی می‌کنند اما در انتخابات نیز ثبت نام می‌کنند. این‌ها قانون اساسی را قبول ندارند زیرا در قانون اساسی بر اصول توحید، عدل و امامت تأکید شده است».

رئیس قوه قضائیه به شورای نگهبان درباره حضور این افراد در انتخابات هشدار داد و گفت: «شورای نگهبان باید خیلی حواسش جمع باشد که اصول قانون اساسی پیاده شود تا عده ای برای رسیدن به قدرت به ملت دروغ نگویند».

شورای نگهبان شنبه گذشته شورای نگهبان طرح استفساریه قانون انتخابات که از سوی مجلس شورای اسلامی ارائه شده بود را رد کرد. بر اساس این طرح اختیارات شورای نگهبان در رد صلاحیت نامزدهای مجلس پس از رأی آوردن سلب می‌شد.شورای نگهبان این طرح را «مغایر با قانون اساسی» خواند.

انتقاد از تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران

صادق لاریجانی با اشاره به تیم مذاکره کننده ایران در برجام گفت که رهبر جمهوری اسلامی مذاکره را ممنوع ندانسته اما به مسئولان توصیه کرده نگاهشان به توان داخلی باشد و افزود: «اما آیا مسئولان این‌گونه می‌اندیشند؟»

لاریجانی در ادامه گفت: «عده‌ای کلید گره‌های اقتصادی را نزد طاغوت می‌بینند، با آنکه مقام معظم رهبری بارها تأکید می‌کنند که به منابع داخلی تکیه کنید».

در حالی که دولت حسن روحانی از توافق با گروه کاری اقدام مالی حمایت می‌کند و خواستار خروج نام ایران از فهرست کشورهای پرخطر در حوزه تجارت و مالی است، محافظه‌کاران منتقد دولت این توافق را به زیان امنیت ملی و ابزاری برای فشار بر حزب‌الله لبنان و سپاه پاسداران می‌دانند.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • میرضا رضا

    حکومت دینی؟ و کدوم دین؟ اگر مقصود این آخوند دین من در آوردی شیعه آخوندی است که جای بحث نیست و ایشان درست میفرمایند. اما احیانأاگر به دین اسلام اشاره میفرمایند که نشانه ای واضح از شکرخوری زیاد است با عوارض نابود ساز. که «دین اسلام» کلماتی کاذب چون انقلاب و دولت و حکومت و ناب محمدی و شیعه و سنی و وهابی و بعثی؛ و هر گونه اسامی و اضافات ساخته آخوند و مفتی و دکترای دین و دیگر مخترعین کلمات؛ را در کنار ندارد چه از پیشوند و چه از پسوند. حال میخواهد خامنه ای و لاریجانیها و دیگر ملایان را خوش آید و یا نیاید.

  • امین

    از ماست که بر ماست...

  • reza

    دنیا که به کام ناکسان راضی شد گوساله رئیس و کره خر قاضی شد به شجره نامه این سه برادر آدمکش که زیر نظر بیت رهبری چهار اسبه به ملت ایران ظلم میکنند نگاهی بیندازید که میلیارد ها دلار درعراق کشوری که زادگاهشان ست و در ایران اندوخته اند....