Share

حمیدرضا نوربخش، مدیرعامل خانه موسیقی از برگزار نشدن کنسرت‌ها در برخی از شهرها انتقاد کرد و گفت با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری از موسیقی ابزار فشار سیاسی می‌سازند.

حمیدرضا نوربخش، مدیرعامل خانه موسیقی، در هفدهمین جشن خانه موسیقی

حمیدرضا نوربخش، مدیرعامل خانه موسیقی، در هفدهمین جشن خانه موسیقی

به‌گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا)، حمیدرضا نوربخش، شامگاه شنبه یکم اکتبر / ۱۰ مهر در هفدهمین جشن خانه موسیقی با اشاره به جلوگیری از برگزار شدن کنسرت‌ها در چند شهر گفت: «هرقدر به انتخابات ریاست جمهوری نزدیک می‌شویم موسیقی بیشتر، ابزار فشار و منازعات گروه‌های سیاسی می‌شود.»

او با انتقاد از این موضوع افزود: «موسیقی را ابزار دعواهای سیاسی نکنید.»

در ماه‌های اخیر به‌ویژه در دو شهر مشهد و قم نیروهای مذهبی محافظه‌کار به‌شدت در مقابل اجرای کنسرت در این شهرها ایستادند و به بهانه این‌که این دو شهر مذهبی هستند خواهان حذف کامل کنسرت‌ها در آن‌ها شدند. برخی از مراجع دینی شیعه و مخالفان دولت پشت این مخالفت‌ها قرار دارند با این حال وزارت ارشاد اسلامی نیز در برابر این فشارها کوتاه آمده است.

حمیدرضا نوربخش از مسئولان وزارت ارشاد اسلامی خواست تا در مقابل این تهاجم‌ها علیه موسیقی ایستادگی کنند.

او لغو کنسرت‌ها را مایه تأسف دانست و گفت: «چگونه موسیقی در بخشی از این سرزمین مجاز و در بخشی غیرمجاز است.»

به‌گفته مدیرعامل خانه موسیقی «در یک برنامه تلویزیونی نظرسنجی برای برگزاری کنسرت در شهرهای مذهبی برگزار شد و ۹۹ درصد مردم با آن موافق بودند» و مردم با آن هیچ مشکلی ندارند.

 مطهری: برگزار نشدن کنسرت‌ها غیرمنطقی است

از سوی دیگر علی مطهری، نایب‌رئیس مجلس ایران نیز شامگاه شنبه در نشست با دانشجویان دانشگاه بین‌المللی قزوین به موضوع جلوگیری از کنسرت‌ها پرداخت و گفت: «معتقد هستم برگزار نکردن کنسرت‌ها امری غیرمنطقی است و نباید مردم را ازحقوق خود محروم کرد. »

پس از شهر مشهد که با فشار احمد علم‌الهدی نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی کنسرت‌ها ممنوع شد و علی جنتی، وزیر ارشاد اسلامی نیز به آن تمکین کرد، در چند روز اخیر محافظه‌کاران مذهبی و گروهی از اصولگرایان در شهر قم به‌شدت با برگزاری کنسرت در این شهر مخالفت کرده‌ و خواهان حذف کامل کنسرت‌ها در قم شده‌اند.

بیشتر بخوانید:

تلاش‌های تازه برای جلوگیری از برگزاری کنسرت؛ این بار در قم

Share