Share

محمد درویشی دانشجوی زندانی به پنج سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم گردید.

 

به گزارش رادیو زمانه، محمد درویشی دانشجوی رشته پرستاری دانشگاه آزاد شهرکرد است که ابتدا در مردادماه سال جاری به دلیل نگارش بیانیه صادر شده از سوی دانشجویان این دانشگاه در محکومیت اجرای حکم اعدام فرزاد کمانگر و چهار فعال سیاسی دیگر، توسط اداره اطلاعات شهرکرد بازداشت شد.
 

۲۱ روز از ایام بازداشت محمد درویشی در سلول انفرادی و تحت بازجویی شدید بود و ۲۶ روز هم در بند عمومی زندان مرکزی خرم‌آباد به‌سر برد.
 

این دانشجوی زندانی پس از بیش از یک ماه و نیم زندان با تبدیل قرار بازداشت موقت به وثیقه یک‌صد میلیون تومانی تا تشکیل دادگاه و صدور رأی، از زندان آزاد شد.
 

درویشی در تاریخ ۲۳ آذر امسال در دادگاه انقلاب شهرستان کوهدشت، از توابع خرم‌آباد محاکمه و به سه سال و دوماه حبس تعزیری محکوم گردید.
 

بهزاد مؤمنی مقدم، وکیل این دانشجوی زندانی در گفت‌وگوی کوتاهی با زمانه گفت: «موکل بنده در دادگاه انقلاب شهرستان به اتهام همکاری با ضد انقلاب و تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی از طریق ارسال اخبار دانشگاه‌های کشور به رسانه‌های بیگانه به صورت غیابی محاکمه و به سه سال و دو ماه حبس تعزیری محکوم گردید.»
 

مؤمنی مقدم افزود: «تنها چند روز پس از صدور حکم دادگاه بدوی در حالی که مدت واخواهی ایشان تمام نشده بود و هنوز رأی دادگاه تجدید نظر ابلاغ نگردیده بود مجدداً بازداشت و به زندان مرکزی شهر خرم‌آباد منتقل گردید.»
 

این وکیل دادگستری گفت: «در شرایطی که موکل بنده در زندان است، رأی دادگاه تجدید نظر صادر شده است که متأسفانه نه تنها تخفیفی در حکم محمد درویشی اعمال نشده بلکه دادگاه تجدید نظر حکم سه سال و دو ماه زندان وی را به پنج سال و شش ماه افزایش داده است.»
 

به گفته وکیل این دانشجوی زندانی هیچ‌گونه اطلاعی از شرایط نگه‌داری وی در زندان در دست نیست زیرا تاکنون امکان ملاقات وی و خانواده درویشی با این زندانی وجود نداشته است و با وجود پی‌گیری وکیل و خانواده وی مسئولان مربوطه از انجام ملاقات با موکلش ممانعت به عمل آورده‌اند.
 

در طی روزهای گذشته نیز نبی‌الله باستان فارسانی، از فعالان کانون صنفی معلمان شهرکرد در راه بازگشت از مدرسه بازداشت شد.

دادگاه تجدیدنظر استان چهارمحال بختیاری، محکومیت یک سال زندان نبی‌الله باستان، عضو کانون صنفی معلمان در شهرکرد را در حالی تأیید کرد که این معلم به دلیل بیماری تحت مداوا به‌سر می‌برد.

گفتنی است طی تماس دایره اجرای احکام دادگاه شهرستان فارسان، از وی خواسته‌ شده بود تا خود را برای اجرای حکم به زندان معرفی کند، اما وی با بیان این که حکم را عادلانه نمی‌داند در پاسخ به درخواست نهادهای امنیتی گفته بود که اگر قصد انتقال او را به زندان دارند می‌توانند برای بازداشت او مراجعه نمایند.
 

در پی این اظهارات، مأموران امنیتی در تاریخ ۱۶ دی ماه در راه مدرسه، این دبیر ادبیات را بازداشت و به زندان فرخ‌شهر منتقل نمودند.
 

 

Share