ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

سخنگوی وزارت خارجه: ایران و اروپا به زودی درباره حقوق بشر مذاکره می‌کنند

سخنگوی وزارت خارجه ایران گفت مصوبه مربوط به وضعیت حقوق بشر در ایران در سند «استراتژی اتحادیه اروپا در قبال ایران پس از توافق هسته‌ای» با واقعیت‌های موجود مطابقت ندارد.

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران از برگزاری گفت‌وگوهای حقوق بشری ایران با اتحادیه اروپا در آینده نزدیک خبر داد.

قاسمی گفت مصوبه مربوط به وضعیت حقوق بشر در ایران با واقعیت‌های موجود مطابقت ندارد

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، قاسمی شنبه ۱۷ مهر گفت که سند راهبردی «استراتژی اتحادیه اروپا در قبال ایران پس از توافق هسته‌ای» نکاتی «مثبت و امیدوار کننده» دارد اما از مصوبه آن درباره وضعیت حقوق بشر در ایران انتقاد کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفت مصوبه مربوط به وضعیت حقوق بشر در ایران که در این سند آمده «با واقعیت‌های موجود مطابقت ندارد و بخشی از آن متأثر از تبلیغات سوء محافل ضد جمهوری اسلامی ایران است».

او در ادامه گفت: «این‌گونه موضع‌گیری‌ها، سوال‌برانگیز و غیرسازنده می‌باشد و هیچ کمکی به ارتقاء گفتمان حقوق بشری نمی‌کند و به شائبه دخالت در امور داخلی کشورمان دامن می‌زند».

سخنگوی وزرات امور خارجه ایران گفت: «ما از نمایندگان پارلمان اروپایی و اعضای کمیته روابط خارجی آن پارلمان انتظار داریم با واقع‌بینی هر چه بیش‌تر به این‌گونه مسایل توجه کنند و از پرداختن به موضوعات نادرست و غیرواقع‌بینانه که توسط محافل ضد ایرانی القا می‌شود، با هوشیاری بپرهیزند».

به گفته قاسمی گفت‌وگوهای حقوق بشری ایران با اتحادیه اروپا در آینده نزدیک برگزار خواهد شد اما تاکنون تاریخی برای آغاز این گفت‌وگوها تعیین نشده است.

قاسمی هفته گذشته نیز در واکنش به گزارش بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل در مورد وضعیت حقوق بشر در ایران آن را «ظالمانه، ناعادلانه و کاملاً سیاسی» خواند.

بان کی مون در تازه‌ترین گزارش خود به مجمع عمومی سازمان ملل نسبت به ادامه نقض گسترده حقوق بشر در جمهوری اسلامی هشدار داده است.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • حسن

    بدون شک اقای قاسمی درست میگویند.امابرای اثبات این مدعی پیشنهاد میگردد اتحادیه اروپا یک تیم بی طرف را برای تحقیقات میدانی به ایران بفرستد تا بداند ما مردم حتی حق اعتراض به شرایط زندگیمان را هم نداریم .و اصولن انجام هیچ راهپیمایی اعتراضی که جزء اصول قانون اساسی میباشد در ایران مجاز شمرده نمی باشد.