Share

صبح امروز هشت نفر در تهران به دار آویخته شدند. جرایم هفت نفر مواد مخدر بود و یک نفر نیز به جرم تجاوز اعدام شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) هفت اعدامی مواد مخدر، محسن بهرامی، پرویز اصغری، منوچهر نجفی، عبدالواحد باران زهی، لطیف صحرایی، خلیل تاجیک و رضا قربانی بودند که جرم آن‌ها نگهداری و فروش بیش از یک هزار گرم تا ۲۰۰ گرم هروئین و تریاک بوده است.

بر اساس این گزارش محاکمه این افراد در شعبه‌های مختلف دادگاه‌های انقلاب در سال ۱۳۸۸ با حضور نمایندگان دادستان و وکلای آنان برگزار شده بود و احکام یاد شده در مورد نامبردگان نیز «پس از طی تمامی مراحل قانونی به موقع اجرا گذارده شد.»

همچنین پایگاه اطلاع‌رسانی دادسرای عمومی و انقلاب تهران، خبر داد که فردی به‌نام فرزاد علی‌زاده، سحرگاه امروز به اتهام «تجاوز به عنف» در زندان اوین اعدام شده است.
 

دادسرای عمومی و انقلاب تهران گفته است که این فرد با هم‌دستی دو تن دیگر به یک دختر نوجوان در یکی از باغ‌های اطراف تهران تجاوز کرده و «در حین ارتکاب عمل منافی عفت» دستگیر شده بود.

حکم اعدامی را که دادگاه بدوی برای فرزاد علی‌زاده صادر کرده بود دیوان عالی کشور نیز تأیید کرد.
 

در ماه‌های اخیر اعدام جرایم مواد مخدری در ایران افزایش یافته و مقامات قضایی ایران بر مجازات سنگین این‌گونه جرایم تأکید بیش از گذشته داشته‌اند.
 

مقامات قضایی اخیرأ با اصلاحات جدید در قانون مجازات قاچاقچیان مواد مخدر، قاچاق شیشه، اکستازی و ال.اس.دی را نیز در شمول مجازات‌های سنگین قرار دادند و اعلام کردند چنین جرایمی حکمش اعدام خواهد بود.
 

این‌گونه اعدام‌ها در یک ماهه اخیر به‌طور گسترده‌ای در شهرستان‌ها افزایش یافته است.
 

با در نظر گرفتن اعدام علی صارمی و علی‌اکبر سیادت، دو زندانی دیگر به اتهام‌های همکاری با سازمان مجاهدین خلق و «جاسوسی» برای اسرائیل در روز هفتم دی‌ماه جاری در زندان اوین تهران آمار رسمی اعدام‌ها در طول بیست روز گذشته از مرز ۳۰ نفر گذشت.

ایران پس از چین بالا‌ترین آمار اعدام را در جهان دارد و بنا بر گزارش سالانه عفو بین‌الملل دست کم ۳۸۸ نفر در سال ۲۰۰۹ در ایران اعدام شده‌اند. بیشترین این اعدام‌ها مربوط به جرایم مواد مخدر بوده است.

 

 

Share