ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

مکارم شیرازی درباره ماجرای سعید طوسی: تا گناه کسی ثابت نشود، نقل آن گناه کبیره است

ناصر مکارم شیرازی درباره ماجراهای سعید طوسی گفته است از کاه که گاهی کاهی هم در کار نیست کوه می‌سازند و در جامعه اختلاف‌افکنی می‌کنند. او رادیو انگلستان و صدای آمریکا را مسئول این شرایط دانسته است.

ناصر مکارم شیرازی، از مراجع تقلید شیعه در شهر قم در واکنش به خبرها و ماجراهای مربوط به سعید طوسی، قاری قرآنی که به تجاوز به نوجوانان قرآن‌آموز متهم است، این جریان‌ها را شایعاتی دانسته که رادیو انگلستان و صدای آمریکا آن‌ها را بزرگ‌نمایی می‌کنند تا بدبینی و سوءظن ایجاد کنند.

این روحانی شیعه گفته است که این کار نشان‌دهنده این است که این مسائل مورد پسند آنان است در حالی که هیچ چیزی بهتر از سرمایه اعتماد برای جامعه نیست.

ناصر مکارم شیرازی

مکارم شیرازی: تا گناه کسی در محکمه اسلامی ثابت نشود، نقل آن ولو به صورت احتمال، گناه کبیره است. چیزی که ممکن است بعدا دروغ آن اثبات شود البته اگر راست هم باشد باید در محکمه ثابت شود و حتی اگر ثابت شود نباید به رواج گناه دامن بزنیم.

از سوی دیگر به نظر می‌رسد متن زندگی‌نامه سعید طوسی از صفحه‌اش در سایت شورای عالی قرآن حذف شده است.

رسانه‌ای شدن شکایت چند نوجوان قرآن‌آموز از سعید طوسی، قاری قرآن نزدیک به بیت علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، واکنش شخصیت‌ها و مقام‌های مختلفی را به دنبال داشته است. عمده واکنش‌ها از سوی قوه قضاییه جمهوری اسلامی بوده است و بر اساس این واکنش‌ها طرح این موضوع در رسانه‌های فارسی‌زبان خارج از ایران اقدامی مشکوک دانسته شده و شاکیانی که با این رسانه‌ها گفت‌و‌گو کرده‌اند به تعقیب قضایی تحت عنوان معاونت در جرم تهدید شده‌اند:

ناصر مکارم شیرازی اما روز چهارشنبه پنجم آبان، در درس خارج فقه و اصول خود در مسجد اعظم قم گفته است که یکی از بلاهای حال حاضر، شایعه‌سازی و شایعه‌پراکنی است که دو عیب بزرگ دارد: «اول این‌که آبروی افراد از بین می‌رود و از کاه که گاهی کاهی هم در کار نیست کوه می‌سازند و دوم اینکه در جامعه اختلاف‌افکنی می‌کنند. ایجاد اختلاف و نفاق و با آبروی افراد بازی کردن، دو اثر زشت این کار است و مجازات آن در دنیا نیز دامان انسان را خواهد گرفت و به آخرت نیز موکول نخواهد شد.»

کارتون از اسد بیناخواهی

او همچنین گفته است که چیزهایی مثل بی‌بند و باری که ضد ارزش است به نام آزادی معروف می‌شود و برخی نسبت به اسلام بی‌اعتنا هستند و اسم آن را تمدن می‌گذارند و مردم متدین را عقب افتاده می‌دانند.

مکارم شیرازی که از دشمنان فضای مجازی‌ست تاکید کرده که عده‌ای هم هستند که به‌خصوص در فضای مجازی به این مسائل دامن می‌زنند و اصرار دارند که منکرات، معروف شود و آن را خوب نشان دهند.

درباره سعید طوسی، قاری قران متهم به آزار جنسی بخوانید:

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • احمدرضایی

  سلام برواردکننده شکر..سلام برابلیس زمان..واقعامتاسفم برامردمی که خودشونوبه نفهمی کامل زدن..مملکتو38 ساله چاپیدن..مردم دست رودست بگذارید...همه چیز درست میشه...بخدابیاین خیابون..وضعیتودرست کنیم

 • ravaei

  لواط معادل هم جنس گرایی است که عملی با رضایت طرفین و معمولا میان دو فرد بالغ است، اینجا بحث تجاوز است. اری وقتی مسلمان زادگان هنوز فرق همجنس گرایی یا دوجنس گرایی را با تجاوز نمی دانند یا تجاهل می کنند، راه درازی است تا این معضلات حل شود.

 • Reza

  مخور صائب فریب فضل از امامهء ملا که در گنبد ز بی مغزی صدا بسیار می پیچد صائب تبریزی

 • faghir

  سلطان شکر شمایید حاج آقا؟

 • آسیب پذیر

  فراموش نفرمایید که این سعید گفتند اگر با من برخورد کنید صد نفر را پایین می کشم ! آقای میثم ! از قدیم گفتند یک مرید خر، بهتر از یک ده شش دانگ است.

 • سرمدی از یزد

  آین حاج آقا همه ی ترسش از اینکه مچ گیری شروع بشه! اون وقت هست که به صورت ذنجیره ای همه میان به میدان. این داستان به میدان آمدن ذنجیره ی شامل حال اختلاسها و دزدیها و غارت ها و رشوه دهی ها و رشوه گیری ها و تجاوزات و بچه بازیها و ها ها و ها خواهد شد. در شهر ما صدوقی فاسد ترین فرد این شهر بود. او از همین برادر طوسی در هر دو بازی گوسی سبقت ربوده بود. در شگفتم این ایران ما چرا نمی ترکد با اینهمه فساد از هر سو. آیا شهسوارن همه مرده اند؟؟؟

 • هاشمی

  اصلأ هیچ جای نگرانی نیست. چون این سعید هم یا چون سعید امامی؛ از برای ماستمالی نمودن قتلهای زنجیره ای؛ با خوراندن واجبی در حمام خودکشی میشود و یا چون سعید مرتضوی؛ از جهت فیصله دادن به تجاوزهای جنسی در زندان کهریزک؛ آب توبه بر سرش ریخته میشود. و بزودی هم فتوایی در مورد گناه کبیره بودن انتخاب اسم سعید برای نوزادان از سوی مراجع تقلید صادر خواهد شد.

 • حسن

  ما هم بر اساس اصول اخلاقی میدانیم اگر به کسی تهمت ناروا زده شود گناه بزرگی است لطفا بفرمایید اگر این ماجرا درست باشد اسلام وقوانین ان چه مجازاتی برای ان در نظر میگیرد؟

 • IRAN

  مژدگانا که گربه عابد شد!!! مژدگاني که گربه تائب شد!!! حزرت آیت !!! مکار شیرازی! حرام یعنی استفاده نامشروع و دزدی بیت المال که متاسفانه برای خانواده و فرزندان امثال تو عادی و حلال است! حزرت استاد قرآن! طبق فرمایش قرآن تمام پول و سرمایه ای که توسط مردم ساده دل و خرافه پرست کشورم بعنوان سهم امام!! و ... به امثال تو بعنوان مرجع تقلید داده میشود باید فقط و فقط درجهت رفع مشکلات مستمندان و نیازمندان صرف شود و لا غیر. یعنی استفاده شخصی برای خود و خانواده تان از بزرگترین گناهان است و مستوجب بدترین عذابها در روز قیامت. ولی اضافه برخرج روزانه خانواده همه شما که بشکل عادی با همین پولهای مردم است،حیف ومیل بیت المال عیش و نوش برای شما و خانواده هایتان بسیارعادیست. درشرایطی که جوانان مملکت، دختر وپسر، بعلت بیکاری درگیر مشکلات شدید مالی هستند و توان ازدواج نداشته و بهمراه والدین بعلت فقر شدید دچار مشلات روحی روانی شده وشاهدافزایش روزافزون خودکشی واعتیاد هستیم، امثال تو با پول بیت المال تجدید فراش های متوالی کرده بطوری که صدای فرزندان همسر اول در شیرازدرآمده از این هرزگی وفسادو حرامخواریها! پول بیت المال شده وسیله تجارت فرزندان نامشروعتان! سرمایه گذاری درقمارخانه های لاس و وگاس و اروپا! زندگی فوق مرفه درکنارشیطان بزرگ! وروباه پیردر لندن! واردات غیرقانونی (شکر)و ورشکست کردن صنایع داخلی وافزایش بیکاری اعتیاد فساد و.. شرم کنید از خدا و این مردم که بوی گند فساد و دزدی و شیادی و نفاق و جنایتهایتان به همه مردم ایران و جهان رسیده. وعده خدا در نابودی ظلم و فساد حق است حزرت آغا!

 • میر ز ا رضا

  «مرجع تقلید» یعنی شرک مطلق که از گناه کبیره هم بزرگتر و کبیرتر است. که دین خالص خدا بر مبنا و اساس تعقل است و فهم و تفکر و جایی برای تقلید کورکورانه مطلقأ در آن وجود ندارد. و هر گناه و خطایی هم بر طبق کلام خدا در قرآن قابل بخشش است غیر از شرک. ماوای نهایی مکارم شیرازی و امثالهم هم در جوار ارباب خود شیطان است در جهنم. والسلام.

 • حامی

  تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها باشد هر چه شما میفرمایید اقا ول خدای ما میداند گه ماجرا چی بوده و شاید خدا شما بخواهد جلوی افشاکنندگان بگیره این دیگه به شما و خدایتان و وجدانتان بستگی داره که چگونه از ظلمی که به بچه های معصوم و مسلمان این کشور امده عکسلعمل نشان بدهید . و این را اقا بدانید که خدای ما ناظر بر اعمال همه مردمان اععم از روحانی و قران خان و غیره است و مردم هم قضاوت گران این صحنه تاریخند و هر چند از تاریخ عبرت نمیگیرند ولی تاریخ را هم مینویسند و هم خوب تفسیر مکنند و هم خوب قضاوت خیر بیش

 • ramin

  اگه مسولین با امثال این مورد برخورد کرده بودن کسی بقول شما به شایعات دامن نمیزد فساد تمام جامعه رو در بر گرفته اونوقت شما میگید به شایعات دامن نزنید جرا به فساد مسولین که میرسید یا خفه میشید و یا سعی میکنی لاپوشانی کنید حاج آقا حنای شما دیگه رنگی نداره خوشبختانه

 • پارسی

  بله درست می فرمایند این کار برای رعایا و عوام گناه کبیره است اما خود حضرت آیت الله و سایر وابستگان، هر کسی را هر جور که مایل باشند در هر رسانه ای نام می برند، و این کار البته پاداش هم دارد!

 • میثم

  خوب خطا خطاست نه دین ونه قران اون رو تایید نمیکنه قرار نیست اگر سعید طوسی خطای کرده باشه قران و رهبری و نظامی که مردم انتخابش کردن توانش رو پس بده اینکه به خطای فرد یا افردای قصد دارین موجوعی رو زیر سوال ببرید کار بسیار کثیفی کردین وبرای شما که ادعای دموکراسی دارین واقعا بعیده البته بعیدم نمیشه گفت عادت شما همینه خوب اتهامیم که به سعید طوسی وارد شده هنوز اثبات نشده که شما شلوغش کردین از این خبرها بدنبال بی اعتماد کردن مردم نسبت به نظام وسران نظام استفاده میکنید اما.....از این خبرها زیاد دارین یعنی مجموعه های که با شما دستشون تو یه کاسه هست اخبار زیاد درست میکنن مثلا امریکا خواست خمینی بیاد شاه بره میخواد بگید مردم عملا هیچکاره بودن و تصمیم با کثافت بزرگ امریکا بوده اما کور خوندین تو این مملکت خیلیا بیدارن و خوابی رو که شما دیدین براتون اشفته خواهند کرد پیروز میدان مهدی فاطمه است

 • هالو

  ای خدا فقط به تو پناه میبرم

 • ياوه شنو

  شما روي کاغذ حرفاي مردم پسند زياد زديد حاج آقا. در عالم واقع همون سياست ها و مکر و ها و حيله های کثيفتون را داريد حج آقا. رياکارتر از ملاها خودشونند. حاج آقا بس کن اون خون هايي که ريختيد را هنوز دارن براشون گریه می کنن. بس کن ديگه چقد چرند ميگي حاج آقا

 • ياوه شنو

  شماها حرف از گناه کبيره نزنيد که کوله بارتان مملو از گناهان کبیره است حاج آقا. جمع کنيد اين مهملات و خزعولات را

 • ياوه شنو

  حاج آقا بس کن اين قصه ها رو. شما که کلي آدم را بي کناه یا با اتهامات ساختي فرستادید اون دنيا . اين مزخرفات ديگه چيه ميگيد. شماها شده لواط کردن رو شرعي ميکنيد تا به اهدافتون برسيد. از نظر امثال شما ها حفظ نظام که هدف باشه لواط کردن هم واجبه.

 • سعید!

  لطفا با جامعه شناسان مصاحبه کنید.چرا پلیدی هایی چنین آشکار با گذشت یکماه فراموش میشوند؟