ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

تسنیم: محمدعلی طاهری در زندان «مغزى‌جات چهارگانه لوکس خارجى» می‌خورد

خبرگزاری تسنیم، وابسته به سپاه پاسداران می‌گوید محمدعلی طاهری، بنیان‌گذار «عرفان حلقه» اعتصاب غذا نکرده است و در زندان حالش «بسیار خوب» است.

خبرگزاری تسنیم، وابسته به سپاه پاسداران می‌گوید محمدعلی طاهری، بنیان‌گذار «عرفان حلقه» اعتصاب غذا نکرده است و در زندان حالش «بسیار خوب» است.

محمدعلی طاهری، بنیان‌گذار «عرفان حلقه» بیش از پنج سال و نیم است که در زندان به‌سر می‌برد

تسنیم جمعه ۲۸ اکتبر / ۷ آبان خبر اعتصاب غذای محمدعلی طاهری را تکذیب کرده و گفته است او اصلاً حالش خراب نشده که به بیمارستان بقیه‌الله تهران منتقل شود.

پیش از این گزارش‌هایی منتشر شده بود که بر اساس آن‌ها محمدعلی طاهری به‌دلیل اعتصاب غذا به این بیمارستان منتقل شده است. ده‌ها نفر از طرفداران طاهری از اول آبان‌ماه به‌مدت سه روز در مقابل بیمارستان بقیه‌الله تجمع کردند اما با حمله نیروی انتظامی مواجه شدند. پلیس آن‌ها را مورد ضرب‌وشتم قرار داد و چند تن را بازداشت کرد.

خبرگزاری تسنیم نوشته است محمدعلی طاهری «به لحاظ جسمى در وضعیت بسیار خوب و مناسبى قرار دارد» و وخامت حال او «دروغ» است.

تسنیم افزوده است: «براساس گفته افراد مطلع وى در زندان مقادیر زیادى مغزى‌جات چهارگانه لوکس خارجى را جاسازى کرده و در اوقات مقتضى با شیر اقدام به خوردن مى‌کند.»

به‌گفته تسنیم محمدعلی طاهری در تماس با خانواده خود گفته است که «وضعیت جسمى‌اش بسیار مناسب» است.

محمدعلی طاهری، اردیبهشت ۱۳۹۰ برای سومین بار به اتهام «فساد فی‌الارض» بازداشت شد و از آن زمان در زندان است.

او پیش از حکم اعدامی که برایش صادر شد، از سوی دادگاه انقلاب به‌اتهام «توهین به مقدسات، مداخله غیرقانونی در امور پزشکی و درمان بیماران، ارتکاب فعل حرام و رابطه نامشروع با لمس نامحرم، استفاده غیرمجاز از عناوین علمی (دکتر و مهندس) و ضاله بودن کتب و آثار» به پنج سال حبس، پرداخت ۹۰۰ میلیون تومان جزای نقدی و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده بود.

حکم اعدام محمدعلی طاهری از سوی دیوان عالی کشور نقض شده و پرونده او به دادسرای امنیت برگشته اما از اردیبهشت امسال با وجود تامین وثیقه سنگین برای او، با آزادی‌اش موافقت نشده است.

«عرفان حلقه» که محمدعلی طاهری بنیانگذار آن در ایران شناخته می‌شود، انواعی از رفتار‌های آیینی فردی و جمعی بر اساس آموزه‌های عرفانی و شبه‌علمی را در برمی‌گیرد که ادعا می‌شود فرد بر اساس آن‌ها به آرامش دست پیدا می‌کند.

این فعالیت‌ها در یک دهه گذشته در ایران بیشتر از قبل شده‌اند. جمهوری اسلامی خود مروج انواعی از آن بوده است، اما در سال‌های اخیر با عنوان‌هایی چون عرفان‌های انحرافی، عرفان‌های کاذب یا عرفان‌های نوظهور به مقابله با آن‌ها برخاسته است.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • reza

    این خبر کذب است. طاهری در اعتصاب غذا به سر میبرد.

  • زمانی

    سوئیت اوین ایشون که در آن چهار مغز لوکس خارجی و شیر سرو میشود، سونا هم دارد؟