ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

۲۱ نفر از طرفداران محمدعلی طاهری بازداشت شدند

تعداد بازداشت‌شدگان تجمع روز دوشنبه ١٠ آبان طرفداران محمدعلی طاهری، بنیان‌گذار «عرفان حلقه» به ٢١ نفر رسید.

تعداد بازداشت‌شدگان تجمع روز دوشنبه ١٠ آبان طرفداران محمدعلی طاهری، بنیان‌گذار «عرفان حلقه» به ٢١ نفر رسید.

یکی از تجمعات اعتراضی طرفداران محمدعلی طاهری در برابر زندان اوین

خبرگزاری عرفان (انا) به‌نقل از یک منبع آگاه نوشته است پروین سلیمانی، بهاره باصری، بدری اعراج، مریم عطاردی، پوریا رفیع‌زاده، خسرو جان میرزا، امیر آسمانی (قاسمی)، مجید هادیان، علی ابراهیمی، امید کاظمی، زهرا بزرگ‌پور، سعیده گودرزی، سپیده محزون، اکرم پناهی و عاطفه پورقاسم از جمله افرادی هستند که در این تجمع اعتراضی دستگیر شدند.

پیش از این گزارش‌هایی منتشر شده بود که بر اساس آن‌ها محمدعلی طاهری به‌دلیل اعتصاب غذا در زندان به بیمارستان بقیه‌الله تهران منتقل شده است. از آن زمان ده‌ها نفر از طرفداران طاهری ابتدا از اول آبان‌ماه به‌مدت سه روز در مقابل این بیمارستان تجمع کردند اما با حمله نیروی انتظامی مواجه شدند. پلیس آن‌ها را مورد ضرب‌وشتم قرار داد و چند تن را بازداشت کرد. سپس یک بار دیگر در روز دوشنبه ١٠ آبان تجمع مشابهی شکل گرفت و باز هم با برخورد خشونت‌آمیز مأموران امنیتی روبه‌رو شد که افزون بر دستگیری افراد چندین نفر مجروح شدند.

خبرگزاری عرفان به‌نقل از شاهدان عینی نوشته است، خسرو میرزاجانی یکی از تجمع‌کنندگان هنگام دستگیری، به دلیل ضرب‌وشتم شدید دچار آسیب‌دیدگی در ناحیه دنده شد. همچنین یکی از مجروحان دچار در رفتگی کتف و دو نفر از آن‌ها نیز دچار شکستگی فک شده‌اند.

گفته می‌شود، مأموران امنیتی دستگیرشدگان را به زندان‌های اوین، ندامتگاه شهر ری (زندان زنان قرچک) و ندامتگاه تهران بزرگ (فشافویه) منتقل کرده‌اند.

محمدعلی طاهری، اردیبهشت ۱۳۹۰ برای سومین بار به اتهام «فساد فی‌الارض» بازداشت شد و از آن زمان در زندان است.

او پیش از حکم اعدامی که برایش صادر شد، از سوی دادگاه انقلاب به‌اتهام «توهین به مقدسات، مداخله غیرقانونی در امور پزشکی و درمان بیماران، ارتکاب فعل حرام و رابطه نامشروع با لمس نامحرم، استفاده غیرمجاز از عناوین علمی (دکتر و مهندس) و ضاله بودن کتب و آثار» به پنج سال حبس، پرداخت ۹۰۰ میلیون تومان جزای نقدی و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده بود.

حکم اعدام محمدعلی طاهری از سوی دیوان عالی کشور نقض شده و پرونده او به دادسرای امنیت برگشته اما از اردیبهشت امسال با وجود تامین وثیقه سنگین برای او، با آزادی‌اش موافقت نشده است.

خبرگزاری تسنیم، نزدیک به سپاه پاسداران نزدیک به یک هفته پیش نوشته بود محمدعلی طاهری «به لحاظ جسمى در وضعیت بسیار خوب و مناسبى قرار دارد» و وخامت حال او «دروغ» است.

«عرفان حلقه» که محمدعلی طاهری بنیانگذار آن در ایران شناخته می‌شود، انواعی از رفتار‌های آیینی فردی و جمعی بر اساس آموزه‌های عرفانی و شبه‌علمی را در برمی‌گیرد که ادعا می‌شود فرد بر اساس آن‌ها به آرامش دست پیدا می‌کند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • شهرام

    با سپاس از شما