ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

وزیر پیشین آموزش و پرورش: معلمان را با چماق‌های زیرزمین وزارتخانه کتک زدند

علی‌اصغر فانی، وزیر سابق آموزش و پرورش در مراسم تودیع خود از رویکردهای غلط دولت دهم در عرصه آموزش و پرورش انتقاد کرد.

علی‌اصغر فانی، وزیر سابق آموزش و پرورش در مراسم تودیع خود از رویکردهای غلط دولت دهم در عرصه آموزش و پرورش انتقاد کرد.

بزرگ‌ کنید
علی‌اصغر فانی، وزیر سابق آموزش و پرورش

روز دوشنبه ۱۷ آبان، علی‌اصغر فانی در مراسم تودیع خود از جمله مسائل منفی مربوط به دوره قبل را سیاست «فرهنگ امنیتی» دولت دهم در آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت در دوره او به جای «فرهنگ امنیتی»، سیاست «امنیت فرهنگی» به اجرا در آمد.

وزیر پیشین آموزش و پرورش افزود: «با چماق‌هایی که در زیرزمین وزارتخانه بود در دولت قبل معلمان تجمع‌کننده را زدند و به چماق به‌دست‌ها در همان روز نهار دادند.»

علی‌اصغر فانی در حالی از سرکوب اعتراضات معلمان در دولت دهم سخن می‌گوید که در دوران صدارت او نیز اعتراض‌های معلمان ایران از زمستان سال ۱۳۹۳ به‌طور گسترده در بسیاری از شهرها شکل گرفت و چند ماه ادامه داشت. معلمان معترض در سراسر ایران خواستار افزایش دستمزد و بهبود وضعیت معیشتی خود بودند. از جمله خواسته‌های آن‌ها هماهنگی حقوق‌شان با سایر کارمندان دولت بود.

علی‌اصغر فانی در آبان‌ماه ۱۳۹۲ برای صدارت بر وزارت آموزش و پرورش از مجلس رأی اعتماد گرفته بود.

فانی همچنین از «کمبود ۲۴ هزار معلم ابتدایی» در دوره قبل، «عدم تعادل نیروی انسانی به لحاظ جنسیت و رشته تحصیلی و دوره‌های تحصیلی»، «تبعیض در حقوق با سایر کارکنان دولت و افزایش‌های ناچیز حقوق معلمان»، « کسری حداقل ۴ هزار میلیارد تومان در سال ۱۳۹۲» انتقاد کرد.

علی‌اصغر فانی در مهرماه سال جاری برکنار شد. رفاه معلمان و اختلاس هشت هزار میلیارد تومانی از صندوق ذخیره فرهنگیان و موضوع استیضاح او در مجلس شورای اسلامی از دلایل استعفای وزیر پیشین وزارت آموزش و پرورش اعلام شده بود.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • حسن

    اگر این اخبار را دارید باید بر علیه انان اعلام جرم کنید .این وظیفه شماست.