ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

قالیباف نتایج تحقیق درباره واگذاری املاک شهرداری تهران را نپذیرفت

«سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت» در اعلام نتایج تحقیق این سازمان درباره واگذاری غیرقانونی املاک شهرداری تهران گفته بود تخلف شهرداری و شورای شهر تهران محرز است. شهردار تهران می‌گوید این تحقیق «اشکال حقوقی» دارد.

دفتر محمدباقر قالیباف، شهردار تهران در نامه‌ای به احمد توکلی، رئیس «سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت» گفته است نتایج تحقیق این سازمان درباره واگذاری غیرقانونی املاک شهرداری تهران به گروهی از مدیران و مسئولان، «اشکالات حقوقی» دارد.

محمدباقر قالیباف، شهردار تهران

به گزارش خبرگزاری مهر، در نامه دفتر شهردار تهران به احمد توکلی آمده است که در اعلام نتایج تحقیق توسط احمد توکلی، «مواردی بیان شد که بعضاً دارای اشکالات حقوقی و یا عددی است.»

در ادامه گفته شده است: «از آن‌جا که پرونده همچنان در سیر مراحل قضایی است و بنا بر نظر دادستان نمی‌توان در مورد آن اظهارنظر کرد، توضیحات شهرداری تهران درباره این اشکالات در سیر قانونی پرونده به قاضی ارائه خواهد شد و در نهایت، همگی تابع نظر نهایی قوه قضاییه خواهیم بود.»

در شهریورماه «سند محرمانه» در ارتباط با واگذاری غیرقانونی املاک شهرداری تهران به گروهی از مسئولان حکومتی در سایت معماری‌نیوز منتشر شد. این سایت برای نخستین بار تصویری از گزارش سازمان بازرسی کل کشور حاوی نام ۱۸۰ نفر از دریافت‌کنندگان ملک از شهرداری تهران را منتشر کرد که در آن نام گروهی از مسئولان حکومتی از جمله چند نماینده مجلس و عضو شورای شهر تهران و مدیران ارشد دیده می‌شد.

یاشار سلطانی، روزنامه‌نگار و سردبیر سایت معماری‌نیوز به دلیل افشای این تخلفات بازداشت شده است.

روز دوشنبه ۱۷ آبان، احمد توکلی رئیس «سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت» در نشستی خبری که به منظور ارائه گزارش نهایی بررسی پرونده املاک واگذاری شده در شهرداری تهران برگزار شد، اعلام کرد که تخلف شهرداری و شورای شهر تهران محرز است.

توکلی گفت: «از فهرست ۱۸۰ نفره منتشر شده، آن‌چه برای دیده‌بان محرز شده ۱۰۸ واگذاری است که طی آن‌ها ۱۱۰ ملک به ۱۲۲ نفر منتقل می‌گردد.»

او علت اختلاف ارقام را به‌دلیل آن دانست که در مواردی دو ملک به یک نفر، یا یک ملک به چند نفر واگذار شده است.

به‌گفته احمد توکلی تنها دو مورد از واگذاری‌ها زمین بوده است، یکی به مساحت ۴۶۳ مترمربع به دو نفر و دیگری به مساحت ۳۳۰ متر مربع به چهار نفر. در بقیه موارد (۹۸ درصد)، آپارتمان و خانه‌ ویلایی به افراد واگذار شده است.

توکلی همچنین گفت املاک واگذارشده در مناطق مرفه‌نشین تهران قرار دارند. مساحت کل آن‌ها  ۱۷.۰۱۸ مترمربع بوده و ارزش فروش تمام ۱۰۸ واگذاری در مجموع به قیمت کارشناسی ۸۲.۵ میلیارد تومان و کل تخفیف داده شده ۳.۲۴ میلیارد تومان بوده است.

محمدباقر قالیباف، شهردار تهران بارها تخلف‌های صورت گرفته در شهرداری را تکذیب کرده و افشای آن‌ها را به دشمنان انقلاب نسبت داده است.

در همین زمینه:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • جهان

    دنیای عجیبی شده ، پاسدار . سرهنگ حقوقدان ، اشکال حقوغی از پرونده فساد و دزدی شان گرفته اند

  • آسیب پذیر

    اکنون وقت این حرفها نیست ! دشمن می خواهد ما سرگرم این حرفها باشید تا راهپیمایی اربعین در کربلا شکوهمند برگزار نشود. شهردار قالیباف هم باید صدها میلیارد تومان پول را ببرد آنجا هزینه کند یا برخی پرونده ها را با این بهانه ماست مالی کند تا دشمن سؤاستفاده نکند ! دفاع از حرم بشار اسد فراموش نشود !

  • مریم

    قالیباف میگویدافشای فساد در شهرداری کار دشمنان انقلاب است واگذاری املک و تسهیلات مالی به همسرش چطور ان هم کار دشمنان است؟عجب دشمن پر قدرتی که ۳۸ سال مداوم است که مشغول خرابکاری و مشکل تراشی با این مرد محترم است.