Share

پیرحسین کولیوند، سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور می‌گوید در پی تشدید آلودگی هوای تهران در روزهای اخیر، شمار بیماران تنفسی و قلبی ۱۵ و هفت درصد افزایش داشته است.

pollution-aloudegi-hava

کولیوند، چهارشنبه ۲۶ آبان به  خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت شمار بیماران تنفسی از روزهای ۱۹ تا ۲۱ آبان‌ماه و قبل از آلودگی ۲۹۰ نفر بود که این تعداد در روزهای ۲۲ تا ۲۴ به ۳۳۵ نفر افزایش یافت.

همچنین مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی ۶۰۰ بیمار قلبی در روزهای قبل از آلودگی داشت که تعدادشان در پی تشدید آلودگی تهران به ۶۴۰ نفر افزایش پیدا کرد.

تعداد تماس‌ها با اورژانس تهران نیز از ۹۷۳۴ تماس در ۲۰ آبان‌ماه به ۱۲ هزار و ۱۲۵ تماس در ۲۵ آبان‌ماه رسیده و در روزهای آلودگی تهران ماموریت‌های اورژانس نیز ۱۰ درصد افزایش داشته است.

محمد رستگاری، معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفته است شاخص کیفیت هوای تهران در روز چهارشنبه ۲۶ آبان با قرار گرفتن برروی عدد ۱۵۶ در وضعیت ناسالم برای همه افراد جامعه قرار دارد و آلوده‌ترین منطقه شهرری با شاخص ۲۰۹ است.

به‌گفته رستگاری وضعیت آلودگی هوا تا فردا (گنج‌شنبه) بعد از ظهر ادامه خواهد داشت.

سازمان محیط زیست استان تهران اعلام کرده است که با ادامه روند آلودگی هوا و افزایش آلاینده‌های غیرمجاز کلیه مدارس تهران به غیر از شهرستان‌های فیروزکوه دماوند و پردیس در نوبت صبح و بعدازظهر در کلیه مقاطع تحصیلی روز چهارشنبه تعطیل است.

Share