ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

آتنا دائمی برای اجرای حکم ۷ ساله‌اش بازداشت شد

آتنا دائمی فعال مدنی برای اجرای حکم حبس ۷ ساله خود بازداشت و به زندان اوین منتقل شده است.

آتنا دائمی فعال مدنی برای اجرای حکم حبس ۷ ساله خود بازداشت و به زندان اوین منتقل شده است.

آتنا دائمی

خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران نوشته که آتنا دائمی، ساعت ۸ صبح ششم آذر ۹۵، برای تحمل ۷ سال حکم حبس صادر شده، «با خشونت و تهدید»  ماموران قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران، در حانه پدری‌اش بازداشت شده و به زندان اوین منتقل شده است.

یک منبع نزدیک به خانواده دائمی به گزارشگر هرانا گفته: «چند مامور مرد و زن صبح امروز به خانه پدری آتنا مراجعه کردند اما هیچ حکم یا کارتی نشان نداده بودند و مامور زن دست آتنا را پیچ داده بود که این موضوع به علاوه عدم ارائه حکم بازداشت یا ابلاغیه تحمل حبس، باعث تنش شده بود که به ۱۱۰ نیز زنگ زده بودند. ماموران سپاه حکم را به نیروی انتظامی نشان داده بودند که در آن نوشته شده بود به مخفیگاه متهم حمله کنند. در صورتی که منزل پدری‌اش بوده است.»

این منبع گفته که ماموران آتنا را تهدید می‌کردند که «دیگر کارت تمام است. می‌بریمت و دیگر باز نمی‌گردی.»

او چند ساعت پیش از بازداشت در یک پست فیس بوکی نوشته بود که صبح روز گذشته از یک تلفن بدون نام و نشانی از خواب بیدار شده و پاسخ نداده است. چند ساعت بعد دوباره با او تماس گرفته‌اند و گفته‌اند از دادگاه انقلاب برای اجرای حکم احضاریه فرستاده‌اند اما برگشت خورده است و پرسیده‌اند آیا آدرس عوض شده است با نه.

فردی که تماس گرفته، سپس با گرفتن آدرس جدید گفته که احضاریه را مجدد ارسال می‌کند اما آتنا دائمی پیش از این اتفاق بازداشت شده است.

آتنا دائمی در روز ۲۹ مهر ۹۳ از سوی مأموران سازمان اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت و به زندان اوین منتقل شد و پس از مدت‌ها انفرادی و بازجویی، راهی بند زنان زندان اوین شد.

این فعال مدنی با اتهامات «تبلیغ علیه نظام، اقدام علیه امنیت ملی از طریق اجتماع و تبانی، توهین به مقدسات، توهین به رهبری و اختفای ادله جرم» ٢٣ اسفند ١٣٩٣ در دادگاه محاکمه شد.

شعبه ٢٨ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه در جلسه دادگاه، «اجازه دفاع وکیل و شخص وی را نداده» و در نهایت آتنا دائمی را به هفت سال زندان محکوم کرد و این حکم ۲۲ اریبهشت ۹۴ به او ابلاغ شد.

قاضی دادگاه تجدید نظر با تبدیل قرار بازداشت به وثیقه موافقت و پس از شانزده ماه بازداشت موجب آزادی این فعال مدنی در تاریخ ۲۶ بهمن‌ماه سال گذشته از بند زنان زندان اوین شد.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.