Share

مدیرعامل شرکت راه‌آهن از سمت خود استعفا کرد. استعفای محسن پور‌ سید‌‌ آقایی در واکنش به حادثه برخورد دو قطار در محور سمنان- دامغان است که به مرگ دست‌کم ۴۰ مسافر انجامید.

ghatar

برخورد دو قطار در محور سمنان-دامغان

عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی با استعفای معاون خود موافقت کرده است.

estefa

متن نامه استعفای مدیر عامل راه‌آهن جمهوری اسلامی

پور سید آقایی در یک برنامه زنده تلویزیونی با اعلام خبر استعفایش یا بازماندگان حادثه ریلی سمنان ابراز همدردی کرد و از عموم مردم عذر خواست: «تقصیر یا مشکلات به وجود آمده به عهده عوامل انسانی بوده که در این حادثه تصمیماتی اشتباه گرفته بودند. با این وجود مدیران باید مسئولیت خود را در قبال این اتفاقات بر عهده بگیرند و از این رو بنده برای عمل کردن به مسئولیت اجتماعی خود ضمن عذرخواهی از مردم شریف ایران به دلیل این حادثه تلخ رسماً از سمت خود استعفا کردم.»


مدیرعامل مستعفی شرکت راه آهن:

نکته واضح در حادثه برخورد دو قطار در محور سمنان- دامغان، بروز خطا تحت بخش مدیریت راه‌آهن است و بنابراین بنده استعفای خود را تقدیم وزیر راه و شهرسازی کردم که ایشان نیز آن را پذیرفته است.


صبح روز جمعه پنجم آذر ماه، قطار تبریز- مشهد در ایستگاه هفت‌خوان بین دامغان و سمنان در بلاک غربی متوقف شده بود که قطار مشهد به سمنان از پشت و با لکوموتیو خود با این قطار برخورد کرد.

رهبر جمهوری اسلامی «بی‌تدبیری برخی از مسئولان» را عامل حادثه سمنان دانسته و معاون اول رییس جمهوری از برکناری و استعفای برخی از «مقصران حادثه» خبر داده بود:‌

جهانگیری: مقصران حادثه سمنان برکنار می‌شوند

Share