ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

احمد منتظری به شش سال حبس تعزیری محکوم شد

دادگاه ویژه روحانیت احمد منتظری، فرزند آیت الله حسینعلی منتظری را همچنین به خاطر انتشار یک فایل صوتی پدرش به سه سال خلع لباس تعلیقی محکوم کرد.

دادگاه ویژه روحانیت احمد منتظری را به خاطر انتشار فایل صوتی دیدار کمیته‌ تصمیم‌گیری اعدام‌های دسته‌جمعی سال ۱۳۶۷ به اتهام اقدام علیه امنیت ملی، انتشار سند محرمانه و تبلیغ علیه نظام در مجموع به ۲۱ سال حبس محکوم کرد که با تجمیع و تخفیف ۶ سال این حبس قابل اجرا است.

بزرگ‌ کنید
احمد منتظری، فرزند حسینعلی منتظری

او پیش از این بارها برای بازجویی و در جلسات دادگاه حاضر شده بود. دادگاه در زمان رسیدگی برای او قرار کفالت ۷۰ میلیون تومانی صادر کرده بود.

احمد منتظری با انتشار این حکم در کانال تلگرامی خود اعلام کرد که حکم دادگاه را دادسراى ويژه روحانيت قم ابلاغ کرده است.

فرزند حسینعلی منتظری، مرجع تقلید درگذشته شیعه همچنین به سه سال خلع لباس تعلیقی محکوم شد؛ به این معنا که اگر در طول سه سال از زمان اجرای حکم جرم دیگری در همین راستا از او محرز شود، به طور قطعی خلع لباس می‌شود.

 • بخشی از حکم دادگاه ویژه روحانیت:

«بر اساس اين حكم آقای احمد منتظری به اتهام اقدام عليه امنيت ملى به تحمل ده سال حبس تعزيرى و به جهت انتشار فايل صوتى داراى طبقه‌بندى سرى به تحمل ده سال حبس تعزيرى و به اتهام تبليغ عليه نظام به تحمل يك سال حبس تعزيرى جمعاً به تحمل ٢١ سال حبس تعزيرى محكوم شده است.

لكن با توجه به ارزش و حرمت خون برادر شهيدش و با عنايت به سن و سال و وضعيت خاص وى و فقدان سابقه محكوميت كيفرى، با احصاء ميانگين حداقل و حداكثر مجازات‌ها در مقام اجراء فقط  ٦ سال از حبس‌هاى مورد حكم اجراء مي گردد. و نظر به اين‌كه مجموع اقدامات متهم خلاف شأن روحانيت تشخيص داده شد، متهم را به خلع لباس روحانيت محكوم مي‌نمايد؛ و با توجه به انتساب به خانواده شهيد، خلع لباس ايشان به مدت ٣ سال تعليق مي‌گردد.

اين حكم تا ٢٠ روز از تاريخ ابلاغ، قابل تجديدنظرخواهى در محاكم دادگاه ويژه روحانيت مي‌باشد.»

سایت رسمی آیت‌الله حسینعلی منتظری ۱۹ مردادماه یک فایل صوتی را برای اولین بار منتشر کرد که در آن آیت‌الله منتظری درباره اعدام‌های سال ۶۷ صحبت و انتقاد می‌کند. این فایل مربوط به دیدار آیت‌الله منتظری با حسینعلی نیری (حاکم شرع)، مرتضی اشراقی (دادستان)، ابراهیم رئیسی (معاون دادستان) و مصطفی پورمحمدی (نماینده اطلاعات در اوین) در تاریخ ۲۴ مرداد ۱۳۶۷ است. از این سه نفر به‌عنوان اعضای «هیأت مرگ» در کشتار تابستان ۶۷ یاد می‌کنند.

یک روز پس از انتشار این فایل صوتی اما احمد منتظری به خواست وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی، آن را از سایت آیت‌الله منتظری و کانال تلگرامی او حذف کرد.

در همین زمینه

پرونده ویژه

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • نیکی

  خدا نیامرزدتان ملاهای فاسد چکار این مرد دارید؟

 • شهلا

  لعنت بر حرامیان که میخواهند این مرد را به زندان بیفکنند.

 • sdfsfsdf

  سلام مردم اجازه ندید این نوری که این مرد روشن کرده خاومش بشه که رفته رفته دل هاتون می میره زود تر کاری انجام بدین و تظاهرات گسترده رو از تهران شروع کنید تا به شهرستان ها برسه یعنی شما اندازه مردم بحرین هم نیستید که بخاطر یه ملا که اینا ازش پشتیبانی میکنند تا حکومت رو عوض کنند نیستید با این تظاهرات کم کم میتونید رهبرانتون رو هم که در سال 88 زندانی شدند رو ازاد کنید نباید بترسید حرکت کنید و تو کل کنید

 • سرمدی از تهران

  https://www.youtube.com/watch?v=_wu5Theh5ek با سلام خدمت زمانه. لطقا اگر در سیاست شماست این نظر را منتشر کنید. آب در آشیانه موشان افتاده است.