Share

فراکسیون امید در مجلس ایران، متشکل از اصلاح‌طلبان و طرفداران دولت سه‌شنبه ۹ آذر جلسه ویژه‌ای برای رسیدگی به موضوع شکایت دادستانی تهران از محمود صادقی، نماینده مجلس برگزار کرد.

جمعی از اعضای فراکسیون امید در مجلس ایران

جمعی از اعضای فراکسیون امید در مجلس ایران

به‌گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، بهرام پارسایی، سخنگوی فراکسیون امید و از نمایندگان اصلاح‌طلب شیراز گفت در این جلسه اعضای فراکسیون نظرات خود را درباره تلاش مأموران امنیتی برای بازداشت شبانه محمود صادقی مطرح کردند.

پارسایی در مورد شکایت‌های احتمالی از نمایندگان مجلس، گفت: «با توجه به تصویب قانون نظارت بر رفتار نمایندگان در مجلس شورای اسلامی و تأیید این قانون از سوی شورای نگهبان، انتظار می‌رود که مفاد این قانون محور اقدام مسئولان قضایی قرار گیرد.»

او افزود: «ماده ۹ این قانون در مورد روند پیگیری قضایی شکایت از نمایندگان مجلس از طریق هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان صراحت دارد.»

بهرام پارسایی همچنین اعلام کرد که فراکسیون امید علی مطهری، نایب‌رئیس مجلس را مسئول پیگیری موضوع شکایت دادستانی تهران از محمود صادقی «از طریق رایزنی با رؤسای دو قوه مقننه و قضایی» کرده است.

او این شکایت را آن‌چنان مسئله خاصی ندانست و گفت فراکسیون امید قصد دارد «بدون جنجال» و «سیاسی‌کردن»، این موضوع را پیگیری کند.

به‌گفته سخنگوی فراکسیون امید، «این اتفاق نه به نفع نظام، نه به نفع قوای قضایی و مقننه است و بهتر است در چارچوب قانون حل شود.»

شامگاه یک‌شنبه هفتم آذر مأموران امنیتی برای دستگیری محمود صادقی به محل سکونت او رفتند اما حضور مردم مانع دستگیری او شد. صادقی عصر دوشنبه هشتم آذر اعلام کرد که با پیگیری مسئولان حکم جلب‌اش «منتفی شده است» اما دادستان تهران از او خواسته است تا خود را معرفی کند.

محمود صادقی در سخنانی در مجلس بر موضوع دخل و تصرف وثیقه‌های زندانیان توسط صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه انگشت گذاشته بود و به علی طیب‌نیا وزیر اقتصاد گفته بود که باید بنا به اصل ۵۳ قانون اساسی لیست کلیه دریافت‌های دولت در حساب خزانه‌داری بررسی شوند.

بیشتر بخوانید:

مطهری: قوه قضائیه خود را به هیچ کس پاسخگو نمی‌داند

Share