Share

بر اثر حمله انتحاری در یک مرکز تجارتی شهر کابل، دو نفر کشته و دو نفر دیگر مجروح شدند.

 

پلیس کابل می‌گوید این حمله که حوالی ساعت ۲.۳۰ دقیقه بعد از ظهر دوشنبه به وقت محلی در مرکز تجارتی «کابل سیتی سنتر»، رخ داد، خسارت سنگینی بر جای گذاشته است.

 

ژنرال ایوب سالنگی، فرمانده پلیس کابل گفت که مهاجم انتحاری پیش از ورود به این ساختمان تجارتی از سوی محافظان ساختمان شناسایی و هدف قرار گرفته بود اما شخص انتحارکننده هم‌زمان مواد انفجاری همراهش را منفجر کرد.

 

به گفته آقای سالنگی، کشته و زخمی‌شدگان این رویداد از جمله محافظان این مرکز تجارتی بوده‌اند.

 

طبقات چهارم و پنجم این مرکز تجارتی هتل و رستوران است که بیشتر از سوی شهروندان خارجی مورد استفاده قرار می‌گیرد اما فرمانده پلیس کابل می‌گوید در این رویداد به شهروندان خارجی و مهمانان داخلی آسیبی نرسیده است.

 

ذبیح‌الله مجاهد از سخنگویان طالبان گفته است که این حمله از سوی این گروه صورت گرفته است.

 

حامد کرزی، رئیس جمهوری افغانستان در بیانیه‌ای ضمن محکومیت این حمله گفت:«تروریستان می‌خواستند با بی‌رحمی بر کسانی حمله کنند که جهت خرید از خانه خود بیرون آمده بودند.»

 

رئیس جمهور افغانستان با بیان این‌که این حمله در یک محل غیرنظامی صورت گرفته است افزود؛ «حمله بر این محل نیت شوم و عمل ضد انسانی تروریستان را نشان داد که نمی‌خواهند مردم افغانستان در فضای آرام زندگی کنند.»

 

در هشتم بهمن‌ماه نیز در یک حمله مشابه در یک فروشگاه محله وزیراکبرخان کابل، هشت غیرنظامی از جمله شش عضو یک خانواده جان باختند و ۱۵ نفر دیگر زخمی شدند.

 

روز گذشته شماری از طالبان، فرماندهی پلیس قندهار را مورد حمله قرار دادند که در نتیجه آن، ۱۵ پلیس کشته و ۴۵ نفر از غیر نظامیان زخمی شدند.

 

 

Share