Share

لیلا حقیقت‌جو، پژوهشگر و کارشناس آثار هنری در سازمان میراث فرهنگی و خواهر فاطمه حقیقت‌جو، نماینده مجلس ششم، ۲۹ آذرماه بازداشت شده است.

لیلا حقیقت‌جو دانشجوی دکتری تاریخ هنر است

لیلا حقیقت‌جو دانشجوی دکتری تاریخ هنر است

به گزارش سایت کلمه، مادر لیلا حقیقت‌جو گفته است که بیش از دو هفته پیش، در غروب روز ٢٩ آذر دخترش و پسر ۱۲ ساله او در خانه تنها بودند که مأموران امنیتی آمدند و دخترش را بردند.

مأموران همچنین کامیپوتر، موبایل و تبلت لیلا حقیقت‌جو و پسرش را ضبط کردند و پسر ۱۲ ساله‌ او را در خانه تنها گذاشتند.

از زمان دستگیری تاکنون لیلا حقیقت‌جو تنها چند تماس با همسر خود داشته است. هیچ اطلاعاتی از دلیل بازداشت او، نهاد بازداشت‌کننده و مکان نگهداری او وجود ندارد.

مادر لیلا حقیقت‌جو می‌گوید مسئولان هر بار با وعده‌های غیرواقعی در مورد آزادی دخترش، امکان اطلاع‌رسانی را از خانواده سلب کرده‌اند.

او می‌گوید: «این خلاف قانون است که کسی را بدون اتهام بازداشت کنند و برای این مدت در بازداشت نگه دارند. ما نمی‌دانیم لیلا کجاست.»

مادر حقیقت‌جو خواهان آزادی فوری دخترش شده است.

لیلا حقیقت‌جو دانشجوی دکتری تاریخ هنر است و در سازمان میراث فرهنگی به‌عنوان پژوهشگر و کارشناس آثار هنری فعالیت می‌کند.

فاطمه حقیقت‌جو، خواهر لیلا حقیقت‌جو، فعال سیاسی و نماینده اصلاح‌طلب دوره ششم مجلس بود. او نخستین نماینده مجلس ششم بود که در جریان استعفای دسته‌جمعی نمایندگان پس از عدم موفقیت برای اصلاحات در مجلس، استعفایش توسط اعضای مجلس ششم پذیرفته شد. فاطمه حقیقت‌جو مدت‌هاست که ساکن آمریکاست و در «مرکز زنان در سیاست و سیاستگذاری دانشگاه هاروارد» کار پژوهشی می‌کند.

Share