ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

کاهش چشمگیر آتش‌سوزی در مناطق حفاظت‌شده محیط زیست

در سال ۹۳، شش هزار و ۵۷۴ هکتار از مناطق چهارگانه کشور دچار آتش‌سوزی شد. اکنون در سال ۹۵ میزان آتش‌سوزی در مناطق به دو هزار و ۱۲۰ هکتار کاهش یافته است.

بزرگ‌ کنید
آتش سوری در پارک‌های ملی، آثار طبیعی ملی، پناهگاه‌های حیات وحش و مناطق حفاظت شده کاهش یافته است

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، علی تیموری، مدیر کل دفتر حفاظت سازمان محیط زیست برگزاری مانورهای اطفای حریق در ۱۶ استان و نصب سنسورهای اطفای حریق را از عوامل کاهش آتش‌سوزی دانست.

در سال ۹۳، شش هزار و ۵۷۴ هکتار از مناطق چهارگانه کشور دچار آتش‌سوزی شد. در سال ۹۴ این عدد به سه هزار و ۳۹۴ هکتار رسید که به نسبت سال قبل ۵۱ درصد کمتر بود. اکنون در سال ۹۵ میزان آتش‌سوزی در مناطق به دو هزار و ۱۲۰ هکتار کاهش یافته است.

پارک‌های ملی، آثار طبیعی ملی، پناهگاه‌های حیات وحش و مناطق حفاظت شده، مناطق چهارگانه محیط زیست به شمار می‌آیند.

مدیر کل دفتر حفاظت سازمان محیط زیست گفته کاهش آتشسوزی در مناطقی رخ داده که پوشش گیاهی افزایش پیدا کرده است.

علاوه بر این، علی تیموری از امضای  یک تفاهم‌نامه با وزارت دفاع خبر داد که بر اساس آن بودجه‌ای ۴۰ میلیارد تومانی برای خرید تجهیزات محیط‌بانان و نصب پایلوت به عنوان سنسورهای اطفای حریق اختصاص می‌یابد.

همچنین طبق این تفاهم‌نامه بالگردهایی در شش استان ایران به منظور هلیبورد نیروها و اطفای حریق مستقر خواهد شد و سنسورهای اطفای حریق در سراسر ایران افزایش می‌یابد.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.