ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

در گردهمایی بازنشستگان فرهنگی: «هزینه ها دلاریه، حقوق ما ریالیه»

تظاهرات بازنشستگان فرهنگی مقابل سازمان برنامه: آن‌ها خواهان افزایش سطح مستمری‌ها و یکسان سازی مستمری خود با سایر بازنشستگان و رفع تبعیض هستند

تجمع‌کنندگان به وضع بد معیشت خود معترض بودند. معترضان با این هدف مقابل سازمان برنامه و بودجه تجمع کرده‌اند که مسئولان این‌بار صدای آنها را بشنوند.

تجمع فرهنگیان بازنشسته مقابل سازمان برنامه و بودجه

به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا) بازنشستگان فرهنگی خواهان افزایش سطح مستمری‌ها و یکسان‌سازی مستمری‌های خود با سایر بازنشستگان و رفع تبعیض هستند. آنان از جمله شعار می‌دادند: «هزینه‌ها دلاریه، حقوق ما ریالیه».

فراخوان این تظاهرات که ساعت ۱۰ صبح  ۲۸ دی برگزار شد، پیشتر در کانال‌های شبکه‌های اجتماعی مربوط به معلمان پخش شده بود. در فراخوان آمده بود: گردهمآیی برای «پی‌گیری اجرای قانون معطل مانده مدیریت خدمات کشوری.»

بازنشستگان فرهنگی سا‌ل‌هاست که برای یکسان‌سازی مستمری‌های خود با سایر بازنشستگان به نهادهای مختلف و از جمله مجلس متوسل شده‌اند. چندین حرکت اعتراضی آن‌ها که طی این سال‌ها از جمله مقابل مجلس شورای اسلامی برگزار شده نیز منجر به افزایش مستمری آن‌ها نشده است.

برخی بازنشستگان فرهنگی می‌گویند قدرت خرید آنان به شدت کاهش یافته و مستمری آنان حتی یک سوم هزینه‌های خانوار اعلام شده از سوی بانک مرکزی را پوشش نمی‌دهد.

بازنشستگان فرهنگی خواستار این هستند که سازمان برنامه و بودجه که مرکز توزیع بودجه کل کشور است، برای حل مشکلات معیشتی و حقوق و بیمه آنان چاره‌اندیشی کند.

بیشتر بخوانید:

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.