ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

مردی که در پردیس ادعای پیامبری کرد، بازداشت شد

مردی ۳۷ ساله ادعای وحی داشت و با انتشار شب‌نامه و مبعوث‌نامه مردم را دعوت به گرویدن به دین تازه‌ای کرده بود. سپاه او را بازداشت کرد.

مردی ۳۷ ساله ادعای وحی داشت و با انتشار شب‌نامه و مبعوث‌نامه مردم را دعوت به گرویدن به دین تازه‌ای کرده بود. سپاه او را بازداشت کرد.

چشم‌اندازی متفاوت از پردیس: دعوای پیامبری یا وعده یک زندگی بهتر؟

یک مرد ۳۷ ساله که در شهرستان «پردیس» در ۱۷ کیلومتری شمال شرق تهران ادعای پیامبری کرده بود بازداشت شد.

حیدر فتاحی، دادستان عمومی و انقلاب پردیس در گفت‌و گو با خبرگزاری میزان گفته که سپاه پاسداران فرد یاد شده را شناسایی کرده و او  را بازداشت کرده‌ است.

مردی که ادعای پیامبری و وحی داشت، شب‌نامه‌هایی منتشر کرده و در مبان اهالی پخش کرده و مردم را به دین تازه‌ای دعوت کرده بود. او مبعوث‌نامه‌ای هم داشت.

در سال ۹۲ در جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر که در شاهرود و با حضور امام جمعه و یکصد نفر از مسئولان این شهر برگزار شده بود، فردی وارد سالن شد و با صدای بلند اعلام کرد که پیامبر است.

در سال ۹۳ با رواج یافتن عرفان‌های جایگزین در جامعه ایران و ظهور افرادی که ادعا می‌کردند امام زمان یا پیامبرند و ادعای وحی یا معجزه داشتند و حتی پیروانی هم پیدا کرده بودند، از شبکه یک صدا و سیمای جمهوری اسلامی فیلم مستندی با عنوان «دکان‌های کاغذی» در چندین قسمت پخش شد. در این مستند با این اشخاص گفت‌وگو شده و بخش‌هایی از محاکمه آنان نیز پخش شده بود.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • محمد

  سلام واقعا اگه امام زمان بیاد فورا حکم اعدام براش صادر میکنن دادا فکر کردین اینا حکومتو بکسی میدن اسمش مملکت امام زمان وگرنه امام زمانم اگه بیاد از ترس اینا میره یه گوشه با یارانه زندگی میکنه

 • بهرام

  خب چرا گرفتنش ؟! شاید امام زمان بوده که از غیبت برگشته. یه سوال ؟ الان امام زمان بیاد ما از کجا سره رو از ناسره تشخیص بدیم ؟!

 • حیدر علی بنائیان جهرمی

  برای ادعای پیامبر بودن راههای متفاوت وجودارد که متناسب با جایگاه شخص میتواند متفاوت باش . بنظرشما وقتی کسی در عمل فعال مایشا ِء است وبه هیچکس وبه هیچ نهادی پاسخگو نیست عملا پیامبری نمی کند ؟ این بساط وقتی جمع خواهد شد که هیچکس ودر هیچ مقامی حق نداشته باشد عملا ادعای پیامبری وحتی جای نشینی پیامبری کند .

 • وجود

  ای کاش در زمان پیغمبر اسلام یک نفر هم بود که او را دستگیر میکرد