ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

تأسف حسین شریعتمداری از پاره نکردن برجام توسط ترامپ

حسین شریعتمداری، مدیر مسئول روزنامه کیهان مدعی شد که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا پس از پیروزی در انتخابات فهمیده است که توافق هسته‌ای امتیاز بزرگی برای آمریکاست.

حسین شریعتمداری، مدیر مسئول روزنامه کیهان مدعی شد که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا پس از پیروزی در انتخابات فهمیده است که توافق هسته‌ای امتیاز بزرگی برای آمریکاست.

بزرگ‌ کنید
حسین شریعتمداری، از نیروهای تندرو جمهوری اسلامی محسوب می‌شود

حسین شریعتمداری سه‌شنبه ۱۹ بهمن در گفت‌و‌گو با خبرگزاری فارس، گفت: «ترامپ در تبلیغات انتخاباتی خود هنوز نمی‌دانست برجام چه امتیاز بزرگ و بادآورده‌ای برای آمریکا فراهم آورده است و به همین علت قول داده بود اگر رئیس جمهور شود برجام را پاره خواهد کرد.»

او افزود: «ترامپ حالا متأسفانه سر عقل آمده و متوجه شده رفقای قبلی او چه کلاه گشادی سر ایران گذاشته‌اند بنابراین نه فقط دیگر حاضر نیست برجام را پاره کند بلکه اعلام می‌کند با همه توان از آن حمایت خواهد کرد.»

دونالد ترامپ در دوران کارزار انتخاباتی خود بارها اعلام کرده بود که توافق هسته‌ای با ایران یکی از «بدترین» توافق‌هاست.

توافق هسته‌ای ایران و کشورهای گروه ۱+۵ شامل آمریکا، چین، روسیه، فرانسه، بریتانیا و آلمان روز ۱۴ ژوئیه ۲۰۱۵ / ۲۳ تیرماه ۱۳۹۴ در وین به امضای طرفین رسید. بر اساس این توافق، از یک سو محدودیت‌های شدید بر برنامه هسته‌ای تهران اعمال می‌شود و از سوی دیگر تحریم‌های چندجانبه علیه ایران کاهش یافته یا لغو خواهند شد.

حسین شریعتمداری که پیش از این ترامپ را «دیوانه» خطاب کرده بود، در واکنش به اظهارات ترامپ در کارزار انتخاباتی‌اش گفته بود: «پاره کردن برجام عاقلانه ترین کار این دیوانه است و برکات فراوانی برای کشورمان دارد.»

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • هژبر

    ننگ بر تو وطن فروش. روزى بر ملا مى شود كهسر تو در توبره كدام دشمنى بوده. تا شما هستيد ، ايران به مغول و دشمن نياز ندارد.

  • حسن

    سحنان برادر حسین در جنبه داره یکی اینکه بگه حرفهای من در مورد که میگن شبیه حرفهای نتانیاهوست شبیه اون نیست علتش اینه که ترامپ هم فهمیده که این توافق خوبیه دوم اینکه برادر حسین دو نقش در نظام مقدس بازی میکنه ایشون که جزو جواهرات رهبری هست نقش لولوی نظام را بازی میکنه که به قیافه اش هم میاد. نقش لولو ترسوندن بچه هاست که مردم ایرانند و بعضی خارجیان عامی. یکی نقش داخلی که گفتمان مذاکره به جای انقلابی گری و تندروی جا نیافته و برای انحراف افکار عمومی و بستن فضا کار دشوار نشه و یکه تازی رهبر و لولوهاش ادامه دار باشه. وگرنه هم رهبر از برجام راضی است هم برادر حسین چون برادران سپاه با تحریمها دیگه نمیتوانستند جلوی مردم گرسنه ایران بایستند و دولتی با جیب خالی هم نمیتونست پیاده نظام ده درصدی نظام را که ده درصد مردمند را دور خودش جمع کنه. برای همین احتمال سقوط نظام زیاد میشد .برجام موهبتی بود که هم برادر حسین و شرکا از ان بهره میبرند هم رهبر.