ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

خبرهای ضد و نقیض از ملاقات علی مطهری با رهبران نهضت سبز و ابلاغ پیام آن‌ها به رهبری؛ خبر تکمیلی: انکار دیدار

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی این مدعا را در میان آورده که با رهبران نهضت سبز ملاقات کرده است. سایت کلمه و مهدی کروبی اما چنین دیداری را تکذیب کرده‌اند.

علی مطهری، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در سخنرانی‌اش در دانشگاه فردوسی ادعا کرده بود که در دیدار و گفت‌و گو با رهبران نهضت سبز در حصر خانگی، آن‌ها گفته‌اند که «نظام را دوست دارند» و «مایل به وحدت»‌اند. سایت کلمه که به میر حسین موسوی نزدیک است، دیدار و گفت‌وگوی علی مطهری با رهبران نهضت سبز را تکذیب کرده است.

علی مطهری، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی

علی مطهری در سخنرانی‌اش در دانشگاه مشهد درباره دیدار و گفت‌و گو با رهبران نهضت سبز گفته بود:

«به ما اجازه دادند ملاقاتی با محصوران داشته باشیم تا ببینم اگر آزاد شوند برنامه‌شان چیست. آنها گفته‌اند نظام را دوست دارند و مایل به وحدت هستند که خب این‌ها را به مقامات و رهبری ابلاغ کردیم.»

سایت کلمه اما می‌نویسد:

«پیگیری خبرنگار کلمه نشان می‌دهد که اظهارات آقای علی مطهری نماینده آزاده تهران درباره مواضع سیاسی محصوران مربوط به نظرات همیشگی آنان پیرامون ضرورت وحدت و اصل نظام است. به نظر می‌رسد رسانه‌ها از خبر تلاش و پیگیری آقای مطهری برای دیدار با محصوران و نیز بلافاصله اظهارات وی درباره دیدگاه‌های آنان این‌گونه برداشت کرده‌اند که وی دیداری با محصوران داشته است.»

محمد تقی کروبی، فرزند مهدی کروبی  چند ساعت بعد از انتشار متن سخنان علی مطهری ملاقات نایب‌رئیس مجلس با مهدی کروبی را تکذیب کرده.

محمد تقی کروبی به بی بی سی فارسی گفته است:

«از چندین ماه قبل آقای مطهری درخواست چنین ملاقاتی داشته و مقام‌های مربوط قضایی چنین امکانی را برای آقای مطهری یا شخصیت سیاسی دیگری فراهم نکرده‌اند. حرف آقای مطهری و اینکه با خانواده‌ها هم ملاقاتی داشته بحثی درباره پس از حصر است.»

علی مطهری که به صراحت در دانشگاه مشهد اعلام کرده بود، به او اجازه داده‌اند با «محصوران» ملاقات کند، در فراز دیگری از سخنانش به شرایط دشوار آن‌ها در حصر خانگی اشاره می‌کند و می‌گوید:

«حصر بدتر از حبس است، در یک خانه دو سه اتاقه که پر شنود است بدون روزنامه و تلویزیون که البته اخیرا گذاشتند چند روزنامه وارد شود.»

او خاطرنشان کرده که با رفع حصر از رهبران نهضت سبز «اتفاقی نمی‌افتد» و «مشکلی پیش نمی‌آید.»

پی‌نوشت

تکذیب اصل موضوع

پس از انتشار وسیع گفته‌های منسوب به علی مطهری در دانشگاه فردوسی مشهد در مورد دیدار با محصور شدگان، او اصل موضوع را انکار کرده است. در خبری که "ایسنا" منتشر کرده، چنین آمده است:

«علی مطهری، نایب رییس مجلس شورای اسلامی و نماینده تهران در این باره گفت: در برنامه سخنرانی من در دانشگاه فردوسی مشهد در روز سه‌شنبه (۱۹ بهمن) در بخش پرسش و پاسخ، دانشجویی از موضوع حصر خانگی سئوال کرد. من گفتم طرحی برای ملاقات با محصوران داریم که دنبال مجوز آن هستیم تا از برنامه آنها برای بعد از آزادی مطلع شویم و نتیجه را به مراجع مربوط اعلام کنیم؛ گرچه قبلا با واسطه، موضع آنها را دریافت کرده‌ایم که بر حمایت از نظام و دولت و وحدت ملی تاکید داشته‌اند.»

در ادامه خبر ایسنا آمده است:

«وی [علی مطهری] افزود که این خبر پیش از این به صورت نادرست منتشر شد به طوری که این طرح به صورت یک اقدام انجام شده تلقی شد که به این وسیله اصلاح می‌شود.»

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • hr

    خمینی رو باید حصر میکردند بی لیاقت ها