ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

«فروش زندان اوین فعلاً منتفی است»

در پی اعلام این‌که شهرداری تهران تمایلی به خرید زندان اوین ندارد، مصطفی محبی، مدیرکل زندان‌های استان تهران هم گفت فروش اوین پیچیدگی‌هایی دارد که فعلاً این موضوع را منتفی کرده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مصطفی محبی چهارشنبه ۸ فوریه / ۲۰ بهمن درباره آخرین وضعیت واگذاری زندان اوین به شهرداری گفت: «موضوع فروش اوین پیچیدگی‌های خاص خود را از نظر مالکیت و تصرفات دارد و مشکلاتی در رابطه با اسناد و مدارک داریم و فکر می‌کنم چون زمانبر شد، این قضیه فعلاً کنسل شده است.»

زندان اوین

علی‌اصغر جهانگیر، رئیس سازمان زندان‌های ایران، ۲۹ دی‌ماه سال جاری اعلام کرده بود که شهرداری تهران تمایلی به خرید زندان اوین ندارد.

منتفی شدن فروش زندان اوین در حالی مطرح می‌شود که بین شهرداری تهران و قوه قضائیه ماه‌ها مذاکره برای تبدیل زندان اوین به پارک و انتقال این زندان به خارج از تهران، صورت گرفته است.

مصطفی محبی از زندان جدید تهران بزرگ که در حال ساخت است نیز خبر داد و گفت در این زندان پنج بند وجود دارد که سه بند آن افتتاح شده و زندانی‌ها در آن‌ها مستقر شده‌اند. دو بند باقی مانده نیز تا اواسط سال آینده گشایش خواهند یافت.

به‌گفته محبی در حال حاضر ۱۲ هزار زندانی در زندان تهران بزرگ نگهداری می‌شوند.

او همچنین اعلام کرد که شمار زندانیان زندان‌های تهران افزایش یافته اما میزان این افزایش چیزی حدود دو درصد بوده است.

محمدباقر قالیباف، شهردار تهران اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۲ از توافق اولیه با قوه قضائیه برای انتقال زندان اوین به خارج از تهران خبر داده بود.

خبر تبدیل زندان اوین به پارک برای کسانی که در پیش از انقلاب یا پس از آن در این زندان در بند بوده‌اند، یا بستگانشان در اوین اعدام شده‌اند بازتاب گسترده‌ای یافت.

«زمانه» به‌همین مناسبت «کمپین یک خاطره از اوین» را راه‌اندازی کرد تا آن‌ها که در این زندان به‌سر برده‌اند و یا به‌شکلی از آن خاطره‌ای دارند این خاطرات را منتشر کنند.

زندان اوین در منطقهٔ سعادت‌آباد تهران قرار دارد. ساخت این زندان از دهه ۱۳۴۰ آغاز و در سال ۱۳۵۰ افتتاح شد. بسیاری از زندانیان سیاسی زمان حکومت پهلوی دوران حبس خود را در این زندان گذارنده‌اند.

در تابستان ۱۳۶۷ نیز با حکم روح‌الله خمینی، رهبر انقلاب ایران، صدها زندانی در این زندان به‌شکل دسته‌جمعی اعدام شدند.

پس از اعتراض‌های گسترده در سال ۱۳۸۸ نیز بسیاری از مخالفان به این زندان منتقل شدند و همچنان بسیاری از مخالفان در این زندان به‌سر می‌برند. تناسب شود.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.