ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

محمد نجفی وکیل دادگستری بازداشت شد

سایت کلمه نوشته است که محمد نجفی، وکیل پایه یک دادگستری توسط نیروهای امنیتی دستگیر و به محل نامعلومی منتقل شد.

محمد نجفی، وکیل پایه یک دادگستری توسط نیروهای امنیتی دستگیر و به محل نامعلومی منتقل شد.

بزرگ‌ کنید
محمد نجفی حین فیلمبرداری از تظاهرات کارگران هپکوی اراک

به‌گزارش سایت کلمه، محمد نجفی در حین فیلمبرداری از تجمع اعتراضی کارگران کارخانه هپکو اراک بازداشت شده است.

«کلمه» نوشته است که این وکیل دادگستری چهارشنبه ۲۰ بهمن دستگیر شده است.

سایت حقوق بشر در ایران نیز ۱۷ بهمن‌ماه نوشته بود که محمد نجفی در ارتباط با فیلمبرداری از تجمع اعتراضی کارگران هپکوی اراک از سوی مأموران اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت و پس از سه ساعت آزاد شد.

اطلاعات بیشتری در این زمینه منتشر نشده است.

کارگران هپکو سه‌شنبه شب ۱۹ بهمن همزمان با سی و یکمین روز اعتصاب و راهپیمایی در شهر، در پارک ملی اراک تحصن کردند. در این تحصن خانواده‌های کارگران همراه آنان بودند. این کارگران ۵ ماه است دستمزد نگرفته‌اند.

محمد نجفی یک بار در وقایع سال ۸۸ بازداشت شد و پس از آزادی، از آن تاریخ بارها به دلیل فعالیت‌های مسالمت‌آمیز مدنی احضار شده است.

او که به‌تازگی از اتهام «تخلفات انتظامی» از سوی دادگاه انتظامی کانون وکلای استان مرکزی تبرئه شده است، در دادگاه کیفری شازند دو پرونده به اتهام تشویش اذهان عمومی دارد، که هنوز به آن رسیدگی نشده است.

نوشتن مطالب انتقادی در وبلاگ و فیس‌بوک، شرکت در گردهمایی‌های مدنی و سخنرانی در مناسبت‌های مختلف بخشی از فعالیت‌هایی است که این وکیل دادگستری به دلیل انجام آن به تشویش اذهان عمومی متهم شده است.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • h

    شعار ما در 22 بهمن ای نوکر کا گ ب آماده ایم آماده ای نوکر اف اس بی تو رهبر ما نیستی ای نوکر اف اس بی تو خیلی خیلی پستی

  • hero

    مردم اینه عاقبت نجگیدن فردا روزی هم شما رو میان میبرن و میگویید چرا ما متحد نیستیم شما برای چنین انسان هایی بجنگید و مظمین باشید برای شما می جنگن و نا امید نباشید اگر به خدا ایمان دارید اولین هدفتون هم این قالیباف باشه چون سر دسته این سپاهی ها تو شهرداری هست اول اون رو به پایین بکشید بعد مهره هاتی بعدی رو و امیدوار باشین