ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

حمله جنگنده‌های روسیه به درعا در سوریه

نبردها در مناطقی از درعا که شورشیان مستقر هستند ادامه دارد. فتح این منطقه از سوریه برای دسترسی به اردن از اهمیت استراتژیک برخوردار است.

جنگنده‌های روسیه سه‌شنبه ۱۴ فوریه / ۲۶ بهمن برای دومین روز متوالی به حملات خود به چندین محله شهر درعا ادامه دادند. این مناطق در دست شورشیان است. نبردها وارد مرحله نهایی شده‌ و نیروهای دولتی سوریه نیز به پیشروی خود در این منطقه استراتژیک به سوی اردن ادامه می‌دهند.

چشم‌اندازی از درعا در سوریه، هنگام بمباران جنگنده‌های شکاری روسیه

به‌ گزارش خبرگزاری رویترز، گروه‌های شورشی یکشنبه ۱۲ فوریه به محله «منشیه» در درعا حمله کردند. ارتش سوریه روز سه‌شنبه اعلام کرد که عملیات شورشیان ناکام مانده است.

شورشیان مسلح به ارتش آزاد سوریه و ائتلاف جدید جهادی، تحریرالشام تعلق دارند و قبلاً با شبکه القاعده در ارتباط بودند.

یک منبع شورشیان گفته است که روز سه‌شنبه جنگنده‌های شکاری روسیه حدود ۳۰ حمله هوایی در درعا انجام داده‌اند.

ابراهیم عبدالله، یکی از فرماندهان شورشیان گفت: «همین‌که نیروهای رژیم کنترل برخی مناطق را از دست دادند هواپیماهای روسی عملیات خود را آغاز کردند.»

از سوی دیگر، شورشیان هم به مناطقی که در دست نیروهای دولتی است خمپاره شلیک کردند.

این نبردها در درعا شدیدترین حملات از زمان حمله شورشیان برای فتح دوباره این منطقه در سال ۲۰۱۵ بود.

خبرگزاری رویترز گزارش می‌دهد که سازمان‌های بشردوستانه‌ای که بر رویدادهای جنگ داخلی سوریه نظارت می‌کنند اعلام کرده‌اند که حملات هوایی در این منطقه یک بیمارستان را که از سوی کشورهای غربی تأمین مالی می‌شد نیز هدف قرار دادند. رویترز نام این نهادهای حقوق بشری را اعلام نکرده است.

در حملات هوایی به مناطق مرزی نیز شش عضو یک خانواده جانشان را از دست دادند.

در همین زمینه:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.