ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

دمشق استفاده از سلاح شیمیایی را تکذیب کرد

دولت سوریه گزارش سازمان دیده‌بان حقوق بشر مبنی بر استفاده ارتش این کشور و متحدانش از سلاح شیمیایی در حملات خود به حلب را تکذیب کرد.

دولت سوریه گزارش سازمان دیده‌بان حقوق بشر مبنی بر استفاده ارتش این کشور و متحدانش از سلاح شیمیایی در حملات خود به حلب را تکذیب کرد.

به‌گزارش رویترز، خبرگزاری دولتی سوریه (سانا) چهارشنبه ۱۵ فوریه / ۲۷ بهمن نوشته است: «یک منبع رسمی در وزارت خارجه اعلام کرد که دولت قاطعانه این ادعای نادرست را تکذیب می‌کند.»

سانا نام این منبع وزارت خارجه سوریه را منتشر نکرده است.

دیده‌بان حقوق بشر در گزارشی که دوشنبه شب ۱۳ فوریه / ۲۵ بهمن منتشر کرد، بر اساس مصاحبه با شاهدان عینی و تجزیه و تحلیل صحنه‌های ویدئویی و تصاویر موجود، گفته بود که هلیکوپترهای نیروهای دولتی سوریه در طول حمله به حلب از تاریخ ۱۷ نوامبر تا ۱۳ دسامبر ۲۰۱۶ (۲۷ آبان تا ۲۳ آذر) از بمب کلر استفاده کرده‌اند.

دیده‌بان حقوق بشر در این گزارش افزوده بود که دست‌کم در هشت حمله استفاده از این گاز سمی موجب زخمی شدن حدود ۲۰۰ نفر در منطقه تحت کنترل شورشیان سوریه در شرق حلب شده است.

سوریه و روسیه پیش از این بارها استفاده از سلاح شیمیایی در جنگ سوریه را تکذیب کرده و شورشیان را متهم به استفاده از گازهای سمی کرده‌اند.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.