ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

سیل سد محمدآباد جهرم را درهم شکست

مدیریت بحران استان فارس ابتدا خبر را تکذیب کرده بود، اما سرانجام فرماندار جهرم شکسته شدن سد را تأیید کرد و از ساکنان شهرک‌های اطراف خواست خانه‌هایشان را ترک کنند.

بارندگی و سیل جمعه ۲۹ بهمن، سد محمدآباد جهرم را شکست. سه پل ورودی به شهر نیز تخریب شده است.

آبگرفتگی در جهرم/ عکس از ایسنا

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، عليرضا صحرائيان، فرماندار جهرم با تأیید این خبر هشدار داد:

«اهالی فرهنگ‌شهر، زيباشهر و خارقان كه در معرض خطر هستند، برای امنیت بیشتر این منطقه را تخليه كنند».

فرماندار جهرم می‌گوید تا کنون پنج روستا تخلیه شده‌اند و راه‌های ارتباطی با ۲۰ روستا نیز قطع شده است.

 او با اشاره به خسارت بارندگی و آب‌گرفتگی اخیر در جهرم اعلام کرد که تا کنون ۲۷۰۰ خانه در این شهرستان آسیب دیده‌اند و از این میان ۷۰۰ واحد مسکونی به طور کامل از بین رفته است.

سد محمدآباد سدی خاکی است.

به گزارش خبرگزاری کار ایران، ایلنا، سیاوش قزلی، شهردار جهرم گفته:

«آب‌های پشت سه سد این شهرستان سر ریز شده است که همین مساله موجب ورود حجم زیادی از آب به شهر شده است و برخی نقاط شهر در حال تخلیه شدن است.»

بنابر گزارش‌هایی که در رسانه های داخلی منتشر شده تداوم بارندگی به لوله‌های آب شرب جهرم آسیب زده و هم‌اکنون آب بخش‌هایی از شهر قطع شده است.

محمدرضا رضایی نماینده مردم شهرستان جهرم به خبرگزاری تسنیم گفته است که ساکنان پنج روستا در مدارس، مساجد و سالن‌های ورزشی اسکان داده شده‌اند.

خبرگزاری تسنیم گزارش داده است که سیلاب راه‌های مواصلاتی با دست‌کم ۲۰ روستا را مسدود کرده و به همین جهت مردم برای تأمین آذوقه و مایحتاج زندگی روزانه‌شان با مشکل مواجه شده‌اند.

به گفته رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی  مناطق سیل‌زده جهرم نیازمند چادر، نایلون، پتو و اقلام خوراکی هستند.

شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه سد سلمان فارسی هم در شهرستان جهرم تخذیب شده، اما رسانه‌های داخلی این شایعات را تکذیب کرده‌اند.

خبر شکسته شدن سد شامگاه پنجشنبه از سوی برخی رسانه‌های داخلی اعلام شد اما اداره کل مدیریت بحران استان فارس بلافاصله آن را تکذیب کرد. در گزارش‌های اولیه اعلام شده بود که  ۴۰۰ نیروی سپاه و ارتش به همراه ۱۰۰ قایق نجات و ۲۰۰ غواص به منطقه اعزام شده‌اند.

در روزهای گذشته بارندگی شدید در جنوب استان فارس و همچنین بوشهر باعث آبگرفتگی، سیل و خسارت به واحدهای مسکونی و تجاری شده بود.

بیشتر بخوانید:

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.