ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

دادستان کل ایران خطاب به زندانیان در اعتصاب غذا: از عدالت الهی گریزی نیست

دادستان ایران گفته که زندانیان اگر در نتیجه اعتصاب غذا از «زیر تیغ عدالت قوه قضائیه و دادگستری» بگریزند، باز هم از «نفرین و عاق پدر» و «عدالت خداوند» گریزی نخواهند داشت.

دادستان کل ایران اعتصاب غذای زندانیان معترض را «مظلوم‌نمایی» خواند.

محمد جعفر منتظری، دادستان کل ایران

به گزارش خبرگزاری «مهر»، محمد جعفر منتظری شنبه ۳۰ بهمن‌ماه در مراسم تودیع دادستان عمومی و انقلاب اراک گفت که زندانیان در اعتصاب غذا «بدانند که نمی‌توانند از عدالت الهی بگریزند». او اعتراض آنها را که به گفته او بلافاصله پس از بازداشت دست به اعتصاب غذا می‌زنند، «مظلوم‌نمایی» دانست.

در روزهای اخیر محمد خزعلی که پس از بازداشت دست به اعتصاب غذا زد، آزاد شد. احمدرضا جلالی، پزشک ایرانی مقیم سوئد نیز در پی اعتصاب غذا به سلول‌های انفرادی بند ۲۴۰ زندان اوین منتقل شد.

به نظر می‌رسد بخشی از سخنان دادستان کل ایران اشاره مشخصی به خزعلی دارد. او در ادامه سخنان خود گفته که زندانیان در اعتصاب غذا باید بدانند که اگر در نتیجه اعتصاب غذا از «زیر تیغ عدالت قوه قضائیه و دادگستری» بگریزند، باز هم از «نفرین و عاق پدر» و «عدالت خداوند» گریزی نخواهند داشت.

مهدی خزعلی فرزند آیت‌الله ابوالقاسم خزعلی، یکی از اعضای سابق مجلس خبرگان و از تدوین‌کنندگان قانون اساسی جمهوری اسلامی است. ابوالقاسم خزعلی شهریور گذشته فوت کرد.

در ماه‌های گذشته چندین زندانی سیاسی و عقیدتی در ایران دست به اعتصاب غذا زده‌بودند. آرش صادقی در اعتراض به بازداشت همسرش به دلیل نوشتن یک داستان کوتاه چاپ‌نشده علیه سنگسار دست به اعتصاب زد و کاربران توئیتری در حمایت از او یک «طوفان توئیتری» برپا کردند. همین اتفاق در حمایت از علی شریعتی رخ داد که در اعتراض به حکم پنج‌سال زندان به دلیل شرکت در تجمع علیه اسیدپاشی دست به اعتصاب غذا زده‌بود. سعید شیرزاد، محمدرضا نکونام، حسن رستگاری، مهدی کوخیان نیز از دیگر زندانیانی هستند که در اعتراض به موارد مختلف دست به اعتصاب غذا زدند.

در همین زمینه

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • hero

    سلام منتظری یعنی اگه مخالفنان شما زیاد میشه و فشتون میدن و نفرینتون میکنن و نفرین مردم و خانوادته؟ منتظری یعنی اگه مردم بریزن تو خونتون دار و ندارتو ببرن و خانوادتو بکشن این نفرین پدر و عدالت خداوندی که تو میگی؟ خمینی میگفت پدرای ما یک نظامی رو انتخاب کردن قرار نیست ما هم قبولش کنیم یعنی اگه با بمب بزنیم دار و ندارتونو و خانوادتوتو بکشیم این عدالت الهی و نفرین و عاق پدر و مادر؟ مردم از این طرح حمایت کنید که ارتش توسط شورای مردمی و توسط مردم اداره بشه و نیرویی باشه برای کنترل حکومت و دولت توسط مردم 1 - اداره و کنترل ارتش توسط مردم و شورای مردمی و برای احقاق حق مردم 2 - ایجاد ستاد مردمی در هر وزارت خانه و موسسه و نها و سازمان و شورا و ..... دولتی و خصوصی 3 - انتخاب رییس سازمان بازرسی توسط مردم با این روش حق ما خورده نمیشه و توازن قوا ایجاد میشه مردم برای تصویب این قوانین با نمایندگانتون تماس بگیرید و تو همه جای ایران پخش کنید که هدفشون تصویب این قوانین باشه آقای مطهری اگه راست میگی و نماینده مردم ایران هستی سعی کن این قوانین رو تصویب کنید دیگه نیازی به ناله و خواهش های شما از مسولان نیست و با قدرت حقمون رو میگیریم منظورم ازادی موسوی و کروبی نیست ولی با تصویب این قوانین میتونیم قاتلان اینده و گذشته رو بگیریم و عدالت رو اجرا کنیم