ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

۱۶ کشته در حملات ارتش اسد به مخالفان مسلح در حوالی دمشق

جنگنده‌ها و یگان‌های موشکی و توپخانه ارتش سوریه در این حمله از نیروهای پیاده پشتیبانی می‌کنند و گروه‌های شبه‌نظامی تحت حمایت ایران نیز نقش «مستشاری و پشتیبانی» را برعهده دارند.

۱۶ تن بر اثر حملات نیروهای ارتش سوریه به مناطق تحت کنترل مخالفان مسلح در حومه دمشق کشته شده‌اند.

بزرگ‌ کنید
موقعیت قابون و مناطق تحت کنترل مخالفان (سبز) در برابر مناطق تحت کنترل بشار اسد (قرمز)

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، ارتش دولت بشار اسد یکشنبه، ۱۹ فوریه به مناطق تحت کنترل مخالفان مسلح در حومه دمشق حمله راکتی کرد و یگان‌های پیاده ارتش نیز درگیر نبرد شدند.

بنا به گزارش مددکاران پزشکی و گزارشگران حقوق بشر سوریه، بر اثر این حملات که از دیروز، شنبه آغاز شده تا کنون ۱۶ تن از ساکنان کشته شده‌اند.

این منابع از حمله راکتی ارتش بشار اسد به یک گورستان در منطقه قابون نیز خبر داده‌اند.

هدف ارتش بشار اسد منطقه قابون در حومه دمشق است. حمله کنونی شدیدترین و بزرگترین حمله به قابون در دو سال اخیر توصیف شده است.

خبرگزاری فارس (وابسته به سپاه پاسداران) نیز در گزارشی خبر داده که جنگنده‌های ارتش بشار اسد و یگان‌های موشکی و توپخانه این ارتش در این حمله از نیروهای پیاده پشتیبانی می‌کنند و گروه‌های شبه‌نظامی تحت حمایت ایران (که فارس از آنها با عنوان «گروه‌های مقاومت» نام می‌برد) نیز در این عملیات نقش «مستشاری و پشتیبانی» را برعهده گرفته‌اند.

همچنین مخالفان مسلح در اقدامی تلافی‌جویانه دست‌کم سه خمپاره به نواحی نزدیک‌تر به مرکز دمشق پرتاب کرده‌اند. این حملات هیچ تلفات جانی در بر نداشتند.

ادامه خشونت‌ها و نزاع در غرب سوریه باعث شده تا آتش‌بس شکننده بین دولت بشار اسد و مخالفان مسلح که پیش از مذاکرات آستانه آغاز شد، در معرض تهدید جدی قرار بگیرد.

بیشتر بخوانید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.