ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

قائم مقام ستاد اقامه نماز: ترسیم خط ویژه برای نماز در مدارس

قائم مقام ستاد اقامه نماز از ترسیم «خط ویژه برای نماز» خبر دارد و گفت نماز خواندن در نسل جدید روند روبه رشدی ندارد

قائم مقام ستاد اقامه نماز از ترسیم «خط ویژه برای نماز» خبر دارد و گفت نماز خواندن در نسل جدید روند رو به رشدی ندارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمود مظفر، قائم مقام ستاد اقامه نماز ایران، چهارشنبه، ۴ اسفند در ستاد اقامه نماز مازندران گفت آموزش و پرورش وظیفه سنگینی دارد تا نسل جدید را به سوی نماز سوق دهد.

مظفر تنها ادای نماز ظهر را در مدرسه کافی ندانست و گفت باید کودکان را با مساجد محل مرتبط کرد.

همچنین، به گفته او احیای نماز نباید فقط به ادارات محدود شود بلکه صداوسیما نیز باید مدام از «برکات نماز» بگوید.

مظفر از طرحی سخن گفت به نام «طرح  مکنت». او در این باره گفت: «این طرح یک برنامه‌ریزی ویژه برای مدیران است چرا که این افراد مسئول تعلیم، تبلیغ، تمجید و تعمیق نماز نیز هستند و اگر نماز خوب احیا و اقامه گردد، قطعاً مدیران ما موفق خواهند شد.»

قائم مقام ستاد اقامه نماز خواهان ساخت نمازخانه‌های کوچک و کم هزینه شد. به گفته او دستگاه‌ها همان‌گونه که در نوروز برای اسکان، بهداشت و امداد و نجات مسافران در حال برنامه‌ریزی هستند، در بخش نماز هم کار ویژه‌ای انجام دهند و خیمه‌هایی برای اقامه نماز نیز برپا کنند و مساجد و نمازخانه‌ها را غبارروبی کنند.

سال گذشته علی‌اکبر فانی، وزیر آموزش و پرورش اعلام کرده بود که در ۵۰ هزار مدرسه کشور نماز جماعت برگزار می‌شود.

به گفته فانی «سیاست وزارت آموزش و پرورش ترویج مدرسه‌محوری در آموزش و پرورش است و یکی از مصادیق مدرسه‌محوری توجه جدی مدیران مدارس به اقامه نماز است.»

با روی کار آمدن حکومت جمهوری اسلامی فرآیند اسلامی کردن مدارس و محیط‌های آموزشی در ایران آغاز شد. این فرآیند از زمان روی کار آمدن دولت محمود احمدی‌نژاد شدت بیشتری گرفت اما با دولت یازدهم این روند تغییر چندانی نکرده است.

در این زمینه بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.