Share

علی سعیدی، نماینده آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران در سپاه پاسداران، مواضع اکبر هاشمی رفسنجانی را «نگران‌کننده» توصیف کرده است.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سعیدی در جریان همایشی در شهر مشهد و در پاسخ به «کسانی که معتقدند هاشمی آب به آسیاب مخالفان می‌ریزد»، گفت: «این مسأله بسیار نگران کننده است؛ چراکه هنوز شاهدیم آقای هاشمی در پیامی که به رأس فتنه یعنی آقای موسوی دادند، تعابیر خدمتگزار و غیره را به کار بردند؛ بنابراین روشن نیست آقای هاشمی چه اندیشه و مسیری را دنبال می‌کنند.»

 

هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام فروردین سال جاری پس از درگذشت میراسماعیل موسوی پدر میرحسین موسوی با انتشار پیامی از خانواده موسوی به عنوان «خاندانی که خدمات شایسته‌ای به اسلام و انقلاب و ایران» کرده‌اند، نام برد.

 

حامیان حکومت ایران، هاشمی رفسنجانی را متهم می‌کنند که با «سکوت» در برابر «اقدامات فتنه‌گران» از آن‌ها «حمایت» می‌کند.

 

بهمن ماه سال گذشته تلویزیون دولتی ایران، به‌طور بی‌سابقه‌ای تصاویری از حامیان حکومت این کشور را که شعار «مرگ بر هاشمی» می‌دادند، پخش کرد.

 

«هاشمی حیا کن مصلحت رو رها کن، مرگ بر هاشمی فتنه‌گر و فتنه‌گر ایرانی، اکبر رفسنجانی» از دیگر شعارهایی بود که به‌طور زنده از تلویزون دولتی ایران پخش شد.

حامیان حاکومت ایران، هاشمی رفسنجانی را متهم می‌کنند که با «سکوت» در برابر «اقدامات فتنه‌گران» از آن‌ها «حمایت» می‌کند

نماینده رهبر ایران در سپاه همچنین از «حصرخانگی» میرحسین موسوی و مهدی کروبی دو تن از رهبران مخالفان به عنوان «بهترین شیوه برخورد» با آن‌ها نام برده است.

 

موسوی و کروبی به همراه همسرانشان از بهمن ۱۳۸۹ در حصرخانگی به‌سر می‌برند. مقامات حکومت ایران از این دو رهبر مخالفان به عنوان «سران فتنه» نام می‌برند.

 

علی سعیدی افزوده: «امروز فضا برای برخورد با سران فتنه فراهم نیست. مشکل عمده در این راه برخورد و حمایت افرادی است که پس از برخورد مانند مجمع مدرسین قم و دیگران بیانیه می‌دهند.»

 

وی گفته است: «برخورد با سران فتنه باید هوشمندانه باشد چرا که نباید مشکل را چند برابر کنیم و باید به فضای جامعه هم توجه کنیم.»

 

نماینده آیت‌الله خامنه‌ای در سپاه پاسداران پیش‌تر نیز گفته بود برخورد بیش‌تر با «سران فتنه» ممکن است برای نظام هزینه زیادی داشته باشد.

 

علی سعیدی اسفند ۱۳۸۹ گفت برای برخورد با رهبران مخالفان، دو عامل بازدارنده وجود دارد.

 

وی «توجه نکردن برخی از مردم به ذهنیت و عملکرد فتنه‌گران» را عامل نخست دانست و در توضیح آن افزود: «به هر حال عده‌ای قبل و بعد از انتخابات هوادار این افراد بودند و برای این‌که همه آن‌ها متوجه قضایا بشوند، نیاز به زمان است که این زمان در ریزش این افراد بسیار مؤثر بود، به‌طوری که امروز افکار عمومی برای برخورد کاملاً آماده است.»

 

نماینده آیت‌الله خامنه‌ای در سپاه، عامل دوم را «حمایت برخی از خواص بعد از دستگیری عناصر فتنه‌گر» دانست.

 

وی در این‌باره مهم‌ترین مانع برخورد با رهبران مخالفان را این دانست که «ممکن است بعد از برخورد فیزیکی با فتنه‌گران، برخی خواص پشت صحنه و عناصری که پایگاه مردمی دارند در جهت مقابله با این برخورد و برای حمایت از فتنه‌گران اقدام‌هایی انجام دهند.»

 

سعیدی افزود: «آن وقت رسانه‌ها به دنبال چنین قائله‌ای می‌گردند تا افکار عمومی جهان را متوجه این مسأله کنند و ما نمی‌خواهیم افکار عمومی جهان متوجه این مسأله شوند.»

 

آیت‌الله صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه ایران نیز بهمن سال گذشته گفت: «در مورد سران فتنه، بحث مصلحت نظام مطرح است و تصمیم‌گیری در مورد آن فقط به عهده‌ من نیست، بلکه مصالح نظام به ولی فقیه (رهبر ایران) بستگی دارد و این مطلبی است که فراتر از تصمیمات دستگاه قضایی است.»

 

Share