ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

شورای امنیت سازمان ملل می‌خواهد سوریه را تحریم کند

شورای امنیت سازمان ملل سه‌شنبه ۲۸ فوریه / ۱۰ اسفند می‌خواهد درباره تحریم علیه سوریه به‌دلیل استفاده از سلاح شیمیایی در حملات خود تصمیم‌گیری کند.

شورای امنیت سازمان ملل سه‌شنبه ۲۸ فوریه / ۱۰ اسفند می‌خواهد درباره تحریم علیه سوریه به‌دلیل استفاده از سلاح شیمیایی در حملات خود تصمیم‌گیری کند.

در طول جنگ سوریه بارها قطعنامه‌هایی علیه دولت این کشور به شورای امنیت سازمان ملل رفته اما با وتوی روسیه و چین مواجه شده است.

فرانسوا دولاتر، نماینده فرانسه در سازمان ملل، در صفحه توئیتر نوشت: «هدف رسیدن به نظر مشترک در شورای امنیت است.»

فرانسه قطعنامه پیشنهادی را به‌همراه آمریکا و بریتانیا پس از بررسی عملیات نیروهای دولتی سوریه با استفاده از سلاح‌های شیمیایی ارائه داده است.

سازمان دیده‌بان حقوق بشر در گزارشی که ۱۳ فوریه / ۲۵ بهمن منتشر کرد، گفته بود که بر اساس مصاحبه با شاهدان عینی و تجزیه و تحلیل صحنه‌های ویدئویی و تصاویر موجود، هلیکوپترهای نیروهای دولتی سوریه در طول حمله به حلب از تاریخ ۱۷ نوامبر تا ۱۳ دسامبر ۲۰۱۶ (۲۷ آبان تا ۲۳ آذر) از بمب کلر استفاده کرده‌اند.

دیده‌بان حقوق بشر گفته بود دست‌کم در هشت حمله استفاده از این گاز سمی موجب زخمی شدن حدود ۲۰۰ نفر در منطقه تحت کنترل شورشیان سوریه در شرق حلب شده است.

دولت سوریه این گزارش را طرح اتهاماتی علیه خود دانست و آن را رد کرد.

روسیه در هفته‌های گذشته اعلام کرده بود از حق وتوی خود در شورای امنیت سازمان ملل علیه تصویب قطعنامه فرانسه، آمریکا و بریتانیا استفاده خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • ح

    می خواهد تحریم ها را افزایش دهد چون قبلن هم تحریم بوده. استفاده ابزاری از سازمان ملل که زیر نفوذ چند کشور است فاتحه دنیا را خوانده