ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

محاکمه ۳۳۰ تن از متهمان کودتای نافرجام در ترکیه

در آنکارا، پایتخت ترکیه بزرگترین محاکمه متهمان کودتای نافرجام ژوئیه ۲۰۱۶ آغاز شد. متهمان را مجازات حبس ابد تهدید می‌کند.

در آنکارا، پایتخت ترکیه بزرگترین محاکمه متهمان کودتای نافرجام ژوئیه ۲۰۱۶ آغاز شد.

عکس از آرشیو

برای چنین محاکمه‌ بزرگی در مجموعه ساختمانی یک بازداشتگاه سالن ویژه دادگاه ساخته شده است.

۳۳۰ نفری که در این دادگاه محاکمه می‌شوند متهم به عضویت در یک سازمان تروریستی و کشتار مردم در شب کودتا شده‌اند.

در آغاز روند دادگاه بسیاری از متهمان گفته‌اند که توسط مقامات مافوق خود گمراه شده و از آن‌ها برای انجام کودتا استفاده ابزاری شده است.

در دادخواست متهمان آمده است که آن‌ها مهمات دریافت کرده و دستور پخش مهمات را دریافت کرده‌اند تا دست به حملات تروریستی بزنند.

متهمان را مجازات حبس ابد تهدید می‌کند.

دولت ترکیه مسئول کودتای نافرجام را فتح‌الله گولن، واعظ مذهبی ساکن آمریکا می‌داند اما او این اتهام را رد می‌کند.

نخستین جلسه محاکمه متهمان کودتای ترکیه در دی‌ماه سال جاری برگزار شد و طی آن ۲۹ مأمور سابق پلیس که متهم شده‌ بودند در شب کودتا از حفاظت از جان رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه سر باز زده‌اند، محاکمه شدند.

دولت ترکیه تاکنون ۴۱ هزار نفر را به اتهام دست داشتن در کودتای ۱۵ ژوئیه بازداشت کرده است. در میان بازداشت‌شدگان افسران ارتش، مأموران پلیس، کارمندان دولت، معلمان و استادان دانشگاه دیده می‌شوند.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.