Share

تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر تهران در اعتراض به محدودیت های اعمال شده از سوی مدیریت دانشگاه و وضعیت نامناسب امور صنفی با حضور دانشجویان برگزار شد.

به گزارش تارنمای دانشجونیوز، این تجمع که با درخواست شورای صنفی این دانشگاه برگزار گردید، با استقبال صدها نفر از دانشجویان این دانشگاه روبه‌رو گردید.

دانشجونیوز نوشته است از صبح امروز اعضای شورای صنفی دانشگاه و همچنین تعدادی از فعالین دانشجویی به دانشگاه ممنوع‌الورود شدند با این‌حال تجمع برگزار شد.

 

همچنین این تجمع در حالی برگزار گردید که معاونت‌های دانشجویی و فرهنگی دانشگاه امیرکبیر با برگزاری هرگونه تجمع اعتراضی از سوی دانشجویان مخالفت کرده‌ بودند.
 

به دنبال فراخوان شورای صنفی دانشگاه امیرکبیر در رابطه با «مشکلات صنفی و آموزشی و برخوردهای غیرقانونی مسئولان حراست و همچنین مدیریت فرهنگی این دانشگاه با دانشجویان» و اعلام تجمع امروز؛ جمعی از دانشجویان و فعالان این دانشگاه نیز با صدور بیانیه‌ای پشتیبانی خود را از این تجمع اعلام کرده بودند.

معاونت‌های دانشجویی و فرهنگی دانشگاه امیر کبیر با برگزاری هر گونه تجمع اعتراضی از سوی دانشجویان مخالفت کرده‌اند

در این اطلاعیه آمده بود: «در حالی‌که روند افزایش فشار بر دانشجویان، اساتید و کارمندان دانشگاه در ماه‌های اخیر سیر صعودی داشته است، عدم پاسخگویی مسئولین ذی‌ربط و اصرار بر اعمال سیاست‌های تنگ‌نظرانه خود، کاسه صبر دانشجویان را لبریز نموده است. ما جمعی از فعالان دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر ضمن اعلام اعتراض شدید خود به برخوردهای ناشایست و سبعانه با دانشجویان، از مسئولان دانشگاه می‌خواهیم هر چه زودتر نسبت به رفع این مشکلات اقدام نمایند.»

این دانشجویان در بیانیه خود افزودند: «در حالی‌که هر سال با آغاز سال تحصیلی مشکلات خوابگاه‌ها و کمبود فضا برای اسکان دانشجویان به اوج خود می‌رسد، در طول سالیان اخیر نه تنها هیچ‌گونه راه حل مناسبی برای این مشکلات چاره اندیشیده نشده است، بلکه اعمال سیاست‌های جدید و محدودیت‌های روزافزون بر مشکلات دانشجویان افزوده است. در حالی‌که بودجه‌های کلانی بر سر پروژه‌های عمرانی که ضرورتی بدان احساس نمی‌شود، اختصاص یافته و اموال متعلق به دانشگاه و دانشجویان بیهوده به هدر می‌رود، طرح افزایش قیمت هزینه خوابگاه برای گروهی از دانشجویان با چه توجیهی پذیرفتنی است؟ آیا هدف از اجرای این طرح چیزی جز افزایش فشار بر دانشجویان خواهد بود؟ بدیهی است که درآمد حاصل از اجرای این طرح تنها گوشه‌ای از هزینه‌های گزاف پروژه‌های عمرانی تخریب و تأسیس در دانشگاه را در بر خواهد گرفت.»

سجاد ویس ‌مرادی از فعالان سابق دانشجویی دانشگاه امیرکبیر در مورد این تجمع به رادیو زمانه گفت: «مشکلات صنفی و آموزشی در دانشگاه امیرکبیر از سالیان گذشته تا کنون همواره وجود داشته است اما متأسفانه طی سال‌های اخیر شاهد بی‌توجهی مسئولان دانشگاه جهت رفع این مشکلات و موانع بوده‌ایم، مشکلاتی از قبیل کیفیت غذای دانشگاه و شایعه افزایش هزینه غذا و مسئله اسکان دانشجویان در خوابگاه‌ها و بسیاری از مشکلاتی که دانشجویان این دانشگاه با آن مواجه هستند.

بدین ترتیب شواری صنفی دانشجویی دانشگاه امیرکبیر درخواستی جهت برگزاری تجمع دانشجویی در اعتراض به این مشکلات را به مسئولان دانشگاه ارائه نمود که مسئولان دانشگاه پاسخی به این درخواست ارائه ننمودند اما بنا بر مفاد مصوبه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و هیأت نظارت بر تشکل‌ها در خصوص امکان برگزاری تجمعات دانشجویی در صورت عدم پاسخگویی مسئولان، دانشجویان مصمم هستند علی‌رغم کارشکنی و عدم پاسخگویی مسئولان، این تجمع قانونی را در روز سه‌شنبه ششم اردیبهشت برگزار نمایند.» 

 

Share