ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

فائزه هاشمی به شش ماه حبس محکوم شد

فائزه هاشمی به اتهام‌های نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی نسبت به قوه قضاییه و سپاه و همچنین سیاه‌نمایی علیه نظام به حبس محکوم شد.

فائزه هاشمی در حکمی تازه به شش ماه حبس تغزیری محکوم شد. فرشید دهقانی، رییس شعبه ۱۰۶۰ مجتمع قضایی کارکنان دولت، اتهام‌‌های فائزه هاشمی را «نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی نسبت به قوه قضاییه و سپاه» و همچنین «سیاه‌نمایی علیه نظام» اعلام کرده است.

به گزارش وب‌سایت کلمه، فائزه هاشمی، فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی طبق ماده ۱۸ قانون جرایم رایانه‌ای به حبس محکوم شده است.

این پرونده قضایی پس از اظهارنظر فائزه هاشمی در مورد حساب‌های قوه قضاییه گشوده شده و شاکی آن نیز قوه قضاییه و سپاه پاسداران هستند.

اعلام حساب‌های قوه قضاییه به نام صادق آملی لاریجانی از جمله مصادیق اتهام برای این نماینده دوره پنجم مجلس است.

از دیگر اتهامات علیه فائزه هاشمی این است که او گفته بوده قوه قضاییه گرفتار جناح‌های سیاسی شده است. همچنین اعلام وضعیت برادرش، مهدی هاشمی، نیز مصداق سیاه‌نمایی علیه نظام اعلام شده است.

اردیبهشت سال جاری عکسی منتشر شد که در آن فائزه هاشمی در کنار تعدادی از زنان بی‌حجاب جامعه بهایی نشسته است.

انتشار این عکس که از دیدار فائزه هاشمی با فریبا کمال‌آبادی، یکی از رهبران جامعه بهایی ایران بود، واکنش شماری از روحانیان منتخب مجلس پنجم خبرگان رهبری را برانگیخت. غلامحسین محسنی اژه‌ای، معاون اول و سخنگوی قوه قضاییه این دیدار را «زشت و قبیح» خواند.

میزان، خبرگزاری قوه قضاییه ایران، از مصاحبه فائزه هاشمی با تلویزیون اینترنتی «در تی‌وی» انتقاد کرده بود و گفته بود این تلویزیون با بهاییان و نیروهای «معاند نظام» در ارتباط است و در عملیاتی جدید سعی دارد قوه قضاییه را تخریب کند.

این دومین بار است که فائزه هاشمی به شش ماه زندان محکوم می‌شود.

فائزه هاشمی نماینده پیشین تهران در مجلس پنجم و از اعضای لیست کارگزاران سازندگی است. او در دوره اصلاحات روزنامه زن را راه‌اندازی کرد که با ممنوعیت فله‌ای مطبوعات توقیف شد. او در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۸۸ از هواداران میرحسین موسوی بود و پس از انتخابات نیز به اقدامات حکومت در سرکوب معترضان انتقاد کرد.

در همین زمینه:

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.