ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

۶۶۳ میلیون نفر در جهان از آب پاکیزه محروم‌اند

بر اساس یک مطالعه صورت گرفته، بیش از نیم میلیارد نفر در جهان بدون آب پاکیزه زندگی می‌کنند.

بر اساس یک مطالعه صورت گرفته، بیش از نیم میلیارد نفر در جهان بدون آب پاکیزه زندگی می‌کنند.

عکس از آرشیو

سازمان «واتراِید» (WaterAid) در گزارش جدید خود به‌مناسبت روز جهانی آب گفته است کشورهایی که دسترسی مردم آن‌ها به آب پاکیزه بیشتر از نقاط دیگر است، کشورهای در حال توسعه پاپوآ گینه نو، ماداگاسکار و موزامبیک هستند.

سازمان «واتراِید» یک سازمان غیرانتفاعی بین‌المللی است. این سازمان که مقر آن در لندن است در کارزار عرضه آب آشامیدنی سالم و بهداشت مناسب در جهان به‌عنوان گام نخست در مبارزه با فقر فعالیت می‌کند.

به‌گفته این سازمان وضعیت آب پاکیزه در چین و هندوستان نیز خوب نیست. همچنین بسیاری از ۶۶۳ میلیون نفری که به آب پاکیزه دسترسی ندارند در حومه شهرها زندگی می‌کنند.

یونسکو در روز جهانی آب بر استفاده بیشتر از پساب به عنوان یک منبع تأکید کرده است. با توجه به افزایش تقاضای جهانی، پساب به عنوان یک منبع جایگزین اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. این موضوع همچنین مرکز توجه گزارش جهانی آب سازمان ملل متحد خواهد بود که امروز، چهارشنبه ۲۲ مارس /  ۲ فروردین در دوربان، آفریقای جنوبی منتشر خواهد شد.

منابع آبی جهان در معرض فشارهای زیادی هستند. رشد سریع جمعیت، گسترش مراکز شهری و صنعتی، آلودگی‌های مختلف و همچنین تغییرات آب و هوایی باعث تهدید گسترده منابع آبی در دهه‌های اخیر شده‌اند.

روز جهانی آب (۲۲ مارس /  ۲ فروردین) از سوی سازمان ملل نام‌گذاری شده ‌است. این روز نخستین بار در سال ۱۹۹۲ در کنفرانس محیط زیست و توسعه سازمان ملل در شهر ریودوژانیرو برزیل به‌طور رسمی مطرح شد.

بیشتر بخوانید:

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.